Вчені-кліматологи з 153 країн закликали ввести надзвичайний кліматичний стан

листопада 07 / 2019
Вчені-кліматологи з 153 країн закликали ввести надзвичайний кліматичний стан
Понад 11 тис. вчених-кліматологів з 153 країн підписали відкритого листа, в якому просять ООН та уряди держав ввести надзвичайний кліматичний стан.

Також підписали відповідну статтю в журналі BioScience під назвою «Попередження про екстремальну кліматичну ситуацію» з 6-ма кроками її вирішення.

Про таке пише ecotech.news.

Вчені понад 40 років спостерігали за нашою планетою: вивчаючи температуру поверхні Землі, масу танення криги, зростання населення планети, споживання енергії, скорочення рослинності, викиди вуглекислого газу тощо.

Екологи кажуть, що за останні десять років масова вирубка лісів збільшилася на 50%, викиди вуглекислого газу – на 18%, виробництво м’яса на душу населення – на 11%.

Також зазначили, що кожне десятиліття кількість глобальних стихійних лих і аномальних природних явищ зросло на 44%, а товщина полярного льоду зменшувалася в середньому на 4,84 м.

Водночас вчені зауважили низку позитивних змін, наприклад, використання енергії сонця і вітру тільки за останнє десятиліття зросло на 373%.

У підсумку науковці повідомили: якщо екологічна ситуація не зміниться, то на землян чекають «невимовні страждання». Щоб виправити шкоду вони назвали шість першочергових завдань («шість кроків»), на вирішенні яких бажано сконцентрувати всі сили.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...