Вибух і радіація під Архангельськом: жителів Ньонокса готують до евакуації, – ЗМІ

серпня 13 / 2019
Вибух і радіація під Архангельськом: жителів Ньонокса готують до евакуації, – ЗМІ


Саме у цьому селищі розташований військовий полігон, на якому трапився вибух і, ймовірно, витік радіації. Цивільних осіб з Ньонокса начебто має забрати спеціальний потяг.

Евакуація має відбутися вранці 14 серпня. Про це інформує російське видання “Ехо Москви“.

Так, журналісти пов’язують цю інформацію із запланованими на цей день черговими випробуваннями.

Водночас, губернатор Архангельської області Ігор Орлов цю інформацію спростовує. Каже, що евакуацію у селищі не оголошували і що це – “повна нісенітниця”.

Трохи іншої думки в міській адміністрації Сєверодвінська.

Нам від керівництва Ньонокського полігону надійшло сповіщення про планові заходи органів військового управління. Через це жителям Ньонокса запропонували покинути територію села з 14 серпня,– сказав представник мерії в коментарі “Інтерфаксу”.

Такі рекомендації начебто надходили жителям селища і раніше.

Що відомо про вибух і витік радіації під Архангельськом?

Інцидент трапився на військовій базі Ньонокса 8 серпня під час випробування ракетного двигуна. В результаті загинули 7 людей, ще близько 15 отримали поранення. Після вибуху радіаційні датчики у сусідньому місті Сєверодвінськ показали значне перевищення радіаційного фону.

Спочатку Міноборони РФ цю інформацію спростувало, але згодом Російський гідрометцентр оприлюднив інформацію, що через вибух на військовому полігоні 8 серпня у Севєродвінську рівень радіації перевищував звичні показники у 4 – 16 разів.

Окрім того, медики перевозили постраждалих у протирадіаційних костюмах, а “швидкі” були загорнуті в поліетиленові плівки.
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...