Фестиваль “Чортів котел” в Угорщині: Більше 50-ти локацій у 6 селах, понад 100 тисяч туристів (ВІДЕО)

серпня 08 / 2019
Фестиваль “Чортів котел” в Угорщині: Більше 50-ти локацій у 6 селах, понад 100 тисяч туристів   (ВІДЕО)


Більше 50-ти локацій у 6 селах, понад 100 тисяч туристів та сотні виконавців. Біля угорського містечка Пейч відбувся культурно-мистецький фестиваль «Чортів котел». Започаткували фест у 2008 році, щорічно він об’єднує сотні митців з усіх регіонів Угорщини та за кордону, а екзотичну назву отримав завдяки місцевій легенді.


Вже четвертий рік поспіль на фестивалі представлений український двір. Започаткував локацію угорський музикант Міклош Бот в рамках проекту Таємнича Україна.

Кожен рік він запрошує 2 співочі колективи з України. Цьогоріч це фольклорний гурт Рожаниця з Києва та аматорський колектив з селища Рокитне Рівненської області. В Угорщині учасниці колективу «Куточини» з Рокитного вперше. На фестиваль привезли чимало українських пісень, підготували і обряд весілля.

Марія Петрівна – душа колективу і найстарша його учасниця. У Куточинах співає вже 45 років. Українських пісень каже, вчила мама. У репертуарі колективу їх понад дві сотні.

Гурт Рожаниця на фесті вдруге. Окрім пісень підготували музичні та танцювальні майстер-класи. Гості фесту до українських традицій виявляють неабиякий інтерес: із задоволенням наспівують народні пісні та повторюють рухи з танців.

Український двір розташувався у селі Нодьгоршонь. За 10 років існування фестивалю кількість туристів збільшилась з 4 до 100 тисяч. Більшість української не знають, проте музика, кажуть об’єднує.

Завершили п’ятиденний фестиваль в українському дворі традиційним весіллям.

Категорія : Світ


Loading...
загрузка...