Предстоятель Чеської церкви назвав главу "нової церкви" України самозванцем

лютого 12 / 2019
Предстоятель Чеської церкви назвав главу "нової церкви" України самозванцем

Предстоятель Православної церкви Чеських земель і Словаччини митрополит Ростислав назвав главу української "нової церкви" Єпіфанія Думенко самозванцем, повідомляється на сайті відділу зовнішніх зв'язків РПЦ.

"Православна церква України існує століттями і у неї є предстоятель - це Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Знайшлися серед високопоставлених ієрархів ті, які вирішили це спростувати і проголосили замість канонічного митрополита" митрополитом всієї України "цього самозванця", -сказав він після літургії в храмі святителя Миколая Мирлікійського в Котельника.

Також Ростислав в посланні патріарха Московського і всієї Русі Кирилу запевнив його у незмінності своєї позиції щодо того, що відбувається на Україні грубого втручання державної влади у внутрішнє життя Церкви і закликав всіх предстоятелів помісних церков засудити "будь-яку спробу легалізувати українських розкольників".

Нагадаємо, що Синод Константинопольського патріархату раніше заявив, що надав церкви на Україні автокефалію. Константинополь також вирішив скасувати анафему і всі заборони, накладені Російською церквою на главу неканонічною церкви Філарета Денисенка. Лідер ще однієї розкольницькою структури на Україні, Макарій Малетич, і їх з Денисенко послідовники "відновлені до їх ієрархічного або священицького звання", а їх паства "відновлена ??до спілкування з церквою".
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...