Вслід за Україною! В Білорусії заговорили про Томос. В черзі на отримання

січня 08 / 2019
Вслід за Україною! В Білорусії заговорили про Томос. В черзі на отримання
Отримання Україною Томосу – дуже важлива подія для Білорусі.

Вчора Вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос керівнику об'єднаної української церкви – митрополиту Київському Епіфанію.

«Ця подія дуже важлива для Білорусії. Адже Білорусь, як і Молдова, стоїть у черзі на отримання Томосу для своєї автокефалії », – говорить « Белсат » протоієрей Леонід Акалович з Білоруської автокефальної православної церкви.
За словами Акаловича, те, що називається Білоруською православною церквою, «насправді є філією Московського патріархату, тому білоруським віруючим томос про автокефалію потрібен так само, як і українським».

«Ми тільки на початку цього шляху, може, ще сто років будемо по ньому йти, але шлях визначений, є приклад, і полегшення обов’язково буде», – впевнений священник.

Священик нагадав, що в 20-і роки минулого століття і в роки Другої світової війни Білоруська православна церква оголошувала автокефалію, але утримати її з різних причин не змогла. На думку отця Леоніда, боротьба за церковну автокефалію прямо пов’язана з війною за справжню державну незалежність Білорусі.

Отож отримати Томос Білорусією велика ймовірність, адже серйозні підстави для цього є. До того, як церква на білоруських землях увійшла в Московський патріархат, вона ж підпорядковувалася древньої Київської митрополії – зазначив священнослужитель.

«Київський патріархат зараз входить в Константинопольський, у Всесвітній. Тобто, це заплутана схема, і теоретично при зміні влади в Білорусі, може бути, питання стало б гострим – як в Україні », – каже теолог Юлія Нагорнова.

За православними канонами, церковне відокремлення має все-таки відповідати державному. Але – Константинополь сам по собі нав'язати самостійності не може.

«Якщо відділилась будь-яка держава, то повинна відділитися і церква», – додає історик Анатолій Сідоревич.

Варто зазначити, зараз на політичному та економічному полі Білорусії вібувається дуже серйозна гра.

Кремль для себе все вже вирішив, і має намір тиснути на Мінськ до кінця. Лукашенко повинен буде зробити конкретні кроки і прийняти ряд рішень, спрямованих на врегулювання проблемних питань, що дратують Кремль В іншому випадку – ніяких додаткових грошей і пільг він не отримає. І всі взаємини з Білоруссю будуть будуватися на тих же підставах, що і з іншими членами ЄАЕС, який з усіма витратами на даний момент зарекомендував себе як більш ефективний інтеграційний механізм, ніж Союзна держава. То як гадаєте, яке рішення прийме Лукашенко, "братська держава" чи просто партнери?
Категорія : Світ


Loading...
загрузка...