Посольство Чехії відповіло на звинувачення у "наданні чеського громадянства" закарпатцям

вересня 26 / 2018
Посольство Чехії відповіло на звинувачення у "наданні чеського громадянства" закарпатцям

Посольство Чехії в Україні спростувало інформацію про надання чеського громадянства колишнім громадянам Чехословаччини, які проживають на території Закарпатської області.

Про це йдеться на сайті посольства.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що Чехія також розглядає питання надання громадянства жителям регіону за спрощеною процедурою.

У посольстві пояснили, що ці "нічим необґрунтовані та неправдиві спекуляції" випливають з помилкового тлумачення проекту поправки до закону про державне громадянство Чеської Республіки.

"Як у дійсному законі, так і в запропонованому проекті, що знаходиться на обговоренні, абсолютно чітко зазначено, що набуття державного громадянства спрощеним шляхом (так званою "декларацією") не може стосуватися теперішніх мешканців Закарпатської області України (колишньої Підкарпатської Русі, яка була частиною міжвоєнної Чехословаччини)", – зазначили у відомстві.

Нагадаємо, минулого тижня з'явилося відео, що у консульстві Угорщини у Береговому за келихом шампанського і гімном Угорщини українцям потайки роздають громадянство нової країни. Більше того, просять не розказувати про це нашій владі. Зазначимо, що через цей інцидент можуть навіть видворити консула Угорщини на Батьківщину.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у відповідь почав погрожувати "ще більше уповільнити" рух України до Євросоюзу та блокувати європейські ініціативи України.
Категорія : Світ
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...