З наступного року землею буде можна мінятися з сусідами

липня 11 / 2018
З наступного року землею буде можна мінятися з сусідами

Власники та орендарі земельних ділянок зможуть ними обмінюватися. За спрощення правил користування землею сільськогосподарського призначення проголосували 236 депутатів Верховної ради України.
Верховна Рада спростила правила користування землею сільськогосподарського призначення, що дозволить власникам та орендарям без проблем обмінюватися земельними ділянками.
"За" відповідний закон №6049-дпроголосувало 236 народних депутатів.
Закон має полегшити вирішення питання колективної власності на землю, запобігти рейдерству та спростити обмін земельними ділянками в єдиному масиві. Згідно із законом, українці матимуть можливість обмінювати земельні ділянки державної і комунальної власності, розташовані у єдиному масиві земель сільськогосподарського призначення, на рівноцінні земельні ділянки приватної власності у тому ж масиві. Встановлюється і порядок обернення права колективної власності на землю на право приватної та комунальної власності. Ініціювати інвентаризацію земель зможуть власники, орендарі або сільська рада.
Крім цього, за умови відкриття ринку землі право оренди чи суборенди не забороняє продавати земельну ділянку. Також закон передбачає право на оренду польових доріг, не обмежуючи при цьому доступ інших орендарів до земельних ділянок. Передбачено і віднесення земель під полезахисними лісосмугами до земель сільськогосподарського призначення, зараз це – землі лісогосподарського призначення.
Як зазначається, закон №6049-д набирає чинності з 1 січня 2019 року.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...