“Заборона виїзду за кордон і…”: Закон про аліменти вступив у силу

лютого 06 / 2018
“Заборона виїзду за кордон і…”: Закон про аліменти вступив у силу


В Україні вступив в силу закон про санкції відносно неплатників аліментів. У законі зазначено, що він набирає чинності через місяць після публікації в офіційній пресі. 4 січня закон про аліменти підписав президент України, документ був в "Голосі України" 6 січня.

Одними з головних нововведень стали посилені покарання за несплату аліментів. Так, згідно з новим законодавством, якщо борг по оплаті аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців, неплатнику загрожує:

заборона на виїзд за кордон;
заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичної);
заборона на полювання;
заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується в зв'язку з інвалідністю)
призначення двох місяців соцробіт (оплата на погашення заборгованості, * під виняток потрапляють інваліди, вагітні, жінки старше 55 років і чоловіки старше 60 років.)

Змінилися і фінансові санкції за несплату аліментів. У разі виникнення заборгованості з вини платника аліментів, одержувач аліментів має право вимагати компенсацію в розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, однак сума компенсації не повинна перевищувати 100% розміру основної заборгованості.

Крім того, тепер при нарахуванні розміру аліментів суд враховує цілий перелік чинників:

стан здоров'я дитини;
стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
наявність у платника аліментів інших дітей, осіб, які потребують утриманні;
матеріальне становище того з батьків, з ким проживає дитина.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...