Шок! Щоб сало продавали по 330 грн за кіло - дожилися

листопада 11 / 2017
Шок! Щоб сало продавали по 330 грн за кіло - дожилися


Експерти кажуть, що цінники в магазинах вже наблизилися до рівня ЄС, на відміну від доходів громадян.

Україна стала лідером за підвищення цін на продукти харчування серед країн Європи. За рік споживчий кошик українців подорожчала більш ніж на 15%.

У цьому році лідером подорожчання стало сало. За даними державної статистики, ціна на національний продукт виріс на 67%, свинина додала 47% вартості, яловичина зросла на 34%. У Києві місцями за сало просять 330 грн за кіло – пояснюють, що це домашній продукт і коштує цих грошей. “Дуже подорожчали корми, пальне”, – мотивують продавці.

Експерти озвучують іншу причину – дефіцит. “Найнижче поголів’я – один з важливих українських чинників. Зараз у Україні найнижче поголів’я великої рогатої худоби і свиней”, – стверджує фахівець сільськогосподарських і продовольчих ринків Андрій Панкратов. Тому дорожчає не тільки м’ясо, але і похідні продукти тваринництва – молоко і кисломолочні продукти. Середній показник їх зростання становить 30%. “Інфляція за рік склала 16% з жовтня минулого року по жовтень нинішнього. При цьому, якщо ми подивимося на продукти харчування, насамперед соціальні, основні – овочі, то ціна на них зростала значно вищими темпами”, – констатував гендиректор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Вартість українських продуктів зростає швидше зростання пенсій і зарплату і вже впритул наближається до європейських показників. Винятком є гречка, яка подешевшала на чверть, а цукор, яйця і масло залишилися майже при своїх цінах. Натомість українські фрукти дорожчають швидше африканських бананів.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...