Вірус Коксакі з Туреччини перекинувся в Україні

серпня 19 / 2017
Вірус Коксакі з Туреччини перекинувся в Україні

В Україну прийшов вірус Коксакі, яким спочатку заражалися на курортах Туреччини. Зараз вірус Коксакі лютує на курортах України. Користувач соцмережі Facebook Інна Приходько заявила, що вірус вже добрався до України.

"На жаль, але в Україні він теж є. Ми з'їздили в Лазурне і там захворіли. І місцеві з лікарів не чули про нього і як лікувати не знають", - написала вона.

Що таке Коксакі

Свою назву вірус отримав завдяки Нью-Йоркському містечку Коксакі, де захворювання виявили у 1948-49 роках. Його поділяють на групи А і В, кожна з яких містить групи, що відрізняються за своїми властивостями.

Вірус групи А інфікує шкіру і слизову оболонку, викликаючи герпангіну, гострий геморагічний кон'юнктивіт, а також хворобу рук, стоп і рота;
Вірус групи B інфікує серце, плевру, підшлункову залозу і печінку, викликаючи плевродінію (сильний біль, що виникає в міжреберних м'язах), міокардит, перикардит і гепатит (запалення печінки, не пов'язане з гепатотропними вірусами). Інфекція серця може призвести до перикардіального випоту.

Хто і як може підхопити вірус

Цей кишковий вірус частіш за все з'являється у дітей віком від 3 до 10 років. Немовляти віком до 6-ти місяців практично не можуть заразитися ним.

Вірус Коксакі достатньо стійкий до навколишнього середовища, може понад 2 роки зберігатися у фекаліях і водопровідній воді. Втім, він майже миттєво може бути знищений сонячними променями або розчином дезінфікуючих речовин, таких як хлорне вапно та хлорамін. Вбити вірус можна і в окропі, якщо кип'ятити воду 20 хвилин.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом або під час вживання їжі. Найчастіше, Коксакі можна підхопити:

Через використання спільного посуду
При вживанні забрудненої води
Через брудні, немиті руки
Через вживання брудних овочів та фруктів

Симптоми та прояви Коксакі

З моменту зараження інфекцією до прояву перших симптомів може пройти від 2 до 10 днів. На початковій стадії Коксакі важко відрізнити від грипу чи інших застудних захворювань. Температура тіла різко піднімається до 39-40°С, болить голова та м'язи.

Вже наступного дня починають проявлятися більш характерні для цього вірусу симптоми:

На слизовій оболонці рота та на внутрішній поверхні щік з'являються маленькі бульбашки і виразки розміром до 2 мм в діаметрі;
Може почати боліти горло, тоді на мигдалинах з'являться пухирці;
На долонях, між пальцями та на стопах сформуються невеликі бульбашки з рідиною, що схожі на вітрянку. Вони також можуть з'явитися на передпліччі та сідницях;
Висока температура триматиметься кілька днів, а потім нормалізується;
Пронос до 5-10 раз в день. Він рідкий, водянистий та без патологічних домішок, тобто крові, слизу та гною;
Блювота;
Висип від вірусу викликає свербіння.

Лікування

Інфікованим необхідно весь період захворювання проводити у ліжку, вживати більше води та вітамінів. В залежності від симптомів, можна вживати різні лікарські засоби:

При запаленні горла та подряпинах у роті можна вживати антисептики;
Проти болю в м'язах, головного болю і температури можна давати знеболювальні засоби.
У разі, якщо хвороба перебігає достатньо важко, можна пити противірусні засоби.
За умов такого лікування хворому повинно стати легше вже через 2-3 дні. Втім, якщо ситуація лишатиметься незмінною, у разі погіршення стану, чи появи ознак менінгіту, треба терміново звернутися до лікаря.

Ускладнення від Коксакі виникають достатньо рідко, у крайньому випадку можуть призвести до зневоднення, менінгіту або енцефаліту (запалення головного мозку).
Категорія : Україна


загрузка...