На водіїв з дітьми чекає сюрприз

липня 19 / 2017
На водіїв з дітьми чекає сюрприз
У Верховній Раді пропонують підвищити рівень безпеки дітей в автомобілі у віці від 5 до 12 років.
Також нардепи хочуть ввести штраф за відсутність в автівках спеціальних крісел для перевезення дітей. Так, 13 липня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6720 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо безпечного перевезення дітей в автотранспортних засобах)". Ініціаторами виступили нардепи Юрій Шаповалов, Ігор Діденко, Ярослав Дубневич й Антон Геращенко.

Зазначимо, що в Україні щодоби в аваріях гине до 20 осіб і понад 100 отримує тілесні ушкодження. Чималу частку серед постраждалих складають діти.

Як показують дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, використання в автівках дитячих крісел знижує смертність серед дітей у ДТП на 54%, а ризик отримання травм – на 70%.

Як відзначають автори законопроекту, при фронтальному ударі дитина легко вислизає з-під ременя, який виготовлений під габарити дорослого пасажира.
На водіїв з дітьми чекає сюрприз
Зауважимо, що за статистикою менше половини українських батьків-водіїв користуються автомобільними кріслами для дітей.

В ЄС близько 20 років експлуатація дитячих автомобільних крісел є обов'язковою. Наприклад, в Бельгії, крім штрафу від 50 до 2500 євро, порушник може сісти на 30 діб до в'язниці.

Народні депутати зазначають, що статистика багатьох країн показує, що з використанням зазначених дитячих автокрісел, число смертей і травм дітей на дорогах зменшується у 3,5 раза.
Категорія : Україна
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...