Немовля у комі. Лікар, який приймав пологи, вирішив не робити кесарів розтин

червня 02 / 2017
Немовля у комі. Лікар, який приймав пологи, вирішив не робити кесарів розтин


"Пробач і не шукай". Матір-зозуля з Львівщини написала записку після того, як здала дитя в камеру схову
Немовля у комі і скандал у Черкаському пологовому будинку "Центр матері й дитини". Батьки звинувачують медиків у грубій лікарській помилці. Лікар, який приймав пологи, вирішив не робити кесарів розтин. Хоча ультразкувове дослідження показало дворазове обвиття пуповиною. У пологовому, де тиждень тому народився Макарчик, запевняють, що обвиття не є показаннями для операції, а передбачити такий наслідок було неможливо, йдеться в ТСН.16.45.

Усе, що може зараз Світлана - стояти поруч із сином і молитися. Адже її новонароджений син Макар у комі. За нього дихає апарат. Хлопчику сьогодні тиждень від народження, але жінка ще жодного разу не чула його крику.

Це дуже бажана вагітність. Жінка вже двічі не могла виносити дитину. При цьому, Макарчика, стверджує Світлана, виносила без проблем. Почалися вони перед народженням. УЗД показало дворазове обвиття дитини пуповиною, а в реальності воно виявилося ще сильнішим. Світлана запанікувала, просила про кесарів розтин.

"Я бачила на датчику, що серцебиття дитини весь час падало. Але лікар говорив, що все нормально, що нічого страшного. Народиш сама", - розповідає жінка.

Зараз стан хлопчика стабільно тяжкий і жодного прогнозу. Батько Макарчика розповідає, чітко пояснити чому ухвалив саме таке рішення лікар не зміг.

Лікаря, який приймав пологи, журналісти знайшли на робочому місці, щоправда, після скандалу він уже не завідувач відділення, а ординатор - це на час службового розслідування. Скаржиться на погане самопочуття. Для інтерв'ю просить обрати безлюдну частину коридору і пояснює, що показань до операції не було. Посилається на медичні протоколи. І своєї провини не вбачає.

Головний лікар пологового, натомість, обережно натякає: з таким стажем його підлеглий міг би бути уважнішим.

"Не буває так, що стан дитини миттєво став поганий. Лікар все таки недооцінив обвиття пуповиною навколо шиї", - каже лікар.

Батьки Макарчика вже звернулися до правоохоронців. Наполягають на розслідуванні. Але найголовніше бажання зараз, аби хлопчик нарешті відкрив очі.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...