Виступ Генерального прокурора України Юрія Луценка у Верховній Раді України

травня 25 / 2017
Виступ Генерального прокурора України Юрія Луценка у Верховній Раді України
Шановний пане Голово, шановні народні депутати, шановні представники засобів масової інформації! Метою усього мого життя на всіх моїх посадах, і де б я не опинився, була боротьба за справедливість. Рік тому, отримавши ваше високе призначення на цій трибуні, я усвідомив, що можу боротися за справедливість з допомогою його величності Закону.

Головним моїм завданням було сформувати нову команду, яка зможе продемонструвати всій Україні, що тут панує закон і справедливість. Саме тому найбільшим своїм досягненням за рік роботи на посаді Генерального прокурора я вважаю завершення слідства і початок судового процесу над Януковичем, який обвинувачується у державній зраді українського народу. І це лише перший крок. Саме колишній Президент Віктор Янукович був символом зла і для Майдану, і для абсолютної більшості українців. Тепер я як Генеральний прокурор доведу це в суді. Зло буде покарано.
Принагідно я хочу подякувати усім народним депутатам (їх близько 240-а), які нещодавно проголосували за Закон про порядок заочного засудження і цим зірвали плани розвалити справу Януковича та інших посібників. Не дивлячись на політизоване, з моєї точки зору, рішення Інтерполу, ми завдяки цьому закону будемо притягувати до відповідальності і засуджувати всіх, хто грабував і вбивав українців і зараз ховається за її межами.
Днями мені закинули від шановної громадської організації, що, мовляв, проти Януковича немає корупційних справ. Це відверта неправда. Більше того, хочу особливо наголосити, у погоні за грантами не можна дискредитувати свою країну, брешучи через вуста дуже шанованих міжнародних інституцій.
Доповідаю: проти Януковича і його найбільшого оточення є десятки проваджень по корупції. У ключових випадках ми вже закінчили – ще раз для тих, хто погано чує, – закінчили досудове слідство проти Януковича, Азарова, Арбузова, Колобова, Клименка, Ставицького, Курченка, інших діячів, і тепер питання за Печерським судом.
Сьогодні в Україні відбувається фінальна операція в рамках другої справи Клименка, яка стосується податкових площадок. Як ви, напевно, уже знаєте, сьогодні зранку було одночасно проведено близько 500 обшуків, уже затримано і доставлено в Генеральну прокуратуру в кайданках 23 колишніх керівника податкової системи, які нанесли збитки Україні близько 10 мільярдів доларів. Зокрема, серед них керівники і податківці таких областей: Харківської – Денисюка, Луганської – Антіпова. До речі, у нього в чемодані знайшли при обшуку 3,8 мільйони доларів. Цвіркуна – Криму, Лизуна – Полтавщини, Роздайбіду – Харківської, Ліпінського – Дніпропетровської, Маслова – заступника начміндоходів Харківської. Керівників районних у місті Києві податкових інспекцій Шевченківського, Святошинського, Дарницького, Подільського, Печерського районів та окремих районів Одеси і нинішнього Кропивницького.
На жаль, декілька керівників, членів організованого злочинного угрупування по розкраданню бюджетів через так звані податкові площадки були попереджені і в двох областях втекли. Прикордонники чекають, але найкраще здатися слідству. Це зменшить відповідальність перед судом.
Для тих, хто розпускає плітки, що це та інші затримання нічим не закінчуються, повідомляю. Вже відповідають у судовому процесі 32 екс-посадовців часів Януковича та керівники фіктивних підприємств, що їх обслуговують. Зокрема, на лаві підсудних зараз в судах знаходяться заступник голови Нацбанку тих часів, директор підрозділу Національного банку, двоє керівників податкової інспекції в Печерському районі. Як ви розумієте, це не просто район, це вузлова інституція для розкрадання коштів. Начальник департаменту компанії "СЕПЕК", колишня голова Київської обласної державної адміністрації.
Судом уже засуджено 16 осіб. Серед них колишній заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі, голова Аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля Сухомлин, заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Кацуба, начальник податкової міліції України Головач. Під час слідства державі відшкодовано збитків на суму близько 360 мільйонів гривень.
Окрім того, покази цих та інших засуджених при підписанні угод вивели Генеральну прокуратуру України на керівництво енергетичного сектору тих часів, в тому числі тих достойників, які ще й сьогодні мають мандат народного депутата.
Ми не зупинимось в наполегливій роботі проти колишньої правлячої мафії, скільки б мені не казали, що це нікому не цікаво. Ніхто не сховається ні в Ростові, ні в Москві, ні на екзотичних островах, завдяки прийнятому коаліцією та шановною "Батьківщиною" закону заочно понесуть відповідальність і очно будуть конфісковані всі їхні активи тут і за кордоном.
Шановні народні депутати! Як я і обіцяв, активізовано розкриття злочинів, пов'язаних із перешкоджанням мирним акціям протесту на Майдані. З початку розслідування майданівських проваджень правоохоронними органами скеровано до суду 147 обвинувальних актів щодо 228 осіб.
За час мого перебування на посаді Генерального прокурора до суду надіслано в цих справах 31 обвинувальний акт щодо 70 осіб. Зокрема до суду направлено обвинувальний акт стосовно колишнього керівника столичної міліції, якому інкриміновано організацію виконання побиття 30 листопада та 1 грудня.
Також у травні скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього першого заступника губернатора Одеської області, причетного до організації 19 лютого 2014 року побиття мирних демонстрантів. Ще 20 осіб, в тому числі керівники обласної та міської одеської міліції тих часів, знаходяться на судовому процесі.
Наразі судами в цій категорії майданівських справ уже засуджено 42 особи. Я добре розумію вимогу народу, вимогу народних депутатів і своє особисте бажання бачити на лаві підсудних також і організаторів безчинств проти мирних демонстрантів Майдану.
Тому за інформацією прокурорів і слідчих у провадженні я можу повідомити вас, що справа по пред'явленню обвинувального акту Януковичу і Захарченку за події, вірніше, за організацію безчинств на Майдані проти мирних демонстрантів буде скерована до суду відразу після розгляду справи про державну зраду Януковича.
Поясню на всякий випадок. Ви знаєте, напевно, добре, що якщо проти однієї особи направляється дві справи, вони мають бути об'єднані. Для того, щоб не затягувати час і отримати справедливий вирок по державній зраді Януковича, ми дочекаємось цього вироку і відразу в наступний тиждень подаємо справу щодо наступного злочину проти Майдану, а далі крок за кроком, справа за справою – усе, що накоїла мафія Януковича.
Це не буде швидко. Судові вироки швидко не робляться. Навіть у Сполучених Штатах Америки - наддержава, яка може контролювати рух усіх фінансів у світі, справа проти Лазаренка слухається 7 років. У нас немає стільки часу, я прекрасно розумію. Я не можу сказати, скільки буде слухатися справа Януковича і його оточення в наших судах, але можу твердо сказати: за цей рік Генеральна прокуратура України зробила ці суди можливими. Це найбільше досягнення.
Відповідно до закону і нових повноважень, які ви делегували через прийнятий нами спільно Закон "Про прокуратуру", чисельність прокуратури вже скорочена на четверть. Той рік проведено конкурс на вакантні посади через відкриті конкурси за участю громадськості. І всі вакантні посади, їх було близько 600, 82 % цих вакансій обійняли люди, які ніколи не працювали в прокуратурі. Саме так будуть відкрито, чесно, через конкурси приходити і наповнювати прокуратуру нові обличчя. Не в останню чергу це обумовлено підняттям заробітної плати. Від імені прокурорів хочу подякувати Верховній Раді за те, що ми змогли підняти заробітну плату на 45%. Тепер прокурор першого року місцевої прокуратури має на руки від 9 до 10 тисяч гривень, а прокурор регіональної – від 11 до 12 тисяч гривень.
З травня поточного року, шановні народні депутати, запрацювало прокурорське самоврядування. Віднині Генеральний прокурор не може ні призначити, ні зняти будь-якого керівника на будь-якій ланці прокуратури. І це добре. Це означає, що сталінська модель ГПУ померла. Більше ніколи Генеральний прокурор або будь-який інший керівник не може примушувати підлеглого прокурора або слідчого порушувати заказну, можливо і політично мотивовану, справу проти будь-якої особи, лякаючи його ймовірним звільненням з посади. Цього більше в прокуратурі зробити неможливо.
Звичайно, я пам'ятаю і про старий принцип "довіряй, але перевіряй". Саме тому у грудні минулого року спеціально створеною комісією, в якій шість із семи посад зайняли представники громадських організацій на відкритому конкурсі, який транслювався в прямому ефірі, було обрано нового керівника та працівників Генеральної інспекції Генеральної прокуратури, яка має вичищати бруд, зрадників і корупціонерів з цього відомства.
За нетривалий час із січня місяця її функціонування зусиллями Генінспекції уже звільнено 46 прокурорів за недоброчесність, а також недостовірні дані у електронних деклараціях. І йдеться не про дрібних прокурорів, йдеться про достатньо відомого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України, про якого дуже багато писали запити народні депутати, про заступників прокурорів Житомирської, Кіровоградської, Луганської та інших областей. Ця робота буде тривати постійно.
Водночас хочу висловити подяку і тим прокурорам, хто повірив у заявлені мною принципи, став поруч зі мною в оновленні роботи ГПУ. І це саме про їхні досягнення я сьогодні маю честь доповідати у Верховній Раді.
Шановні народні депутати, ви, напевно, добре знаєте, що в резонансних справах проти прокурорів протистоїть велика кількість дуже добре оплачених адвокатів. Наприклад, у справах Януковича нам протистоїть близько 50 адвокатів з дуже доброю, як я розумію, платнею. А проти них у судовому процесі за зраду є два прокурори - ровесники нашої незалежності, із зарплатою в 20 тисяч гривень. Але не тільки в зарплаті справа. У цих прокурорів є те, чого немає у Януковича, – честь, совість і принципи воювати за Україну. І я впевнений, що ми зможемо це зробити так само, як зробили і прокурори на таку ж зарплату, не побоявшись помсти мафії, повернувши 40 мільярдів гривень до державного бюджету. Ми не їздимо в броньованих "кубиках" і нас при висадці біля Верховної Ради не охороняє 10 охоронців. Нас охороняє те, що ми віримо, ми працюємо на Україну, ці гроші потрібні державі були давно.
Ми віримо також про те, що прокуратура міняється. Пшонка був обличчям корумпованого, фактично злодійського органу.
Загальновідомо, що під час будівництва нового корпусу вони примудрилися ще й там навіть вкрасти 60 мільйонів гривень. Навіть на будівництві свого корпусу. Так от ці молоді хлопці, які зараз б'ються в судах проти тих казнокрадів, проти тієї мафії, є новим обличчям, зовсім не схожим на Пшонку.
Я хочу зараз сказати вам про окрему гордість прокуратури. Тих, які відмовляються від хабарів і арештовують тих, хто пропонує цю взятку. Зокрема, слідчий Кіровоградської прокуратури відмовився від отримання хабара в розмірі 35 тисяч доларів. Військовий прокурор Львівського гарнізону – від хабара в 40 тисяч доларів. Військовий прокурор Південного регіону – від хабара в 75 тисяч доларів. А слідчий Генеральної прокуратури, який виїхав з окупованої території Луганщини, відмовився від хабара в 200 тисяч доларів. Я вважаю, що це свідчить про процес оновлення і оздоровлення Генеральної прокуратури.
Шановні колеги, дозвольте дещо побавитися цифрами. Якщо взяти результати діяльності за рік і поділити їх на дні, всі без виключення, з вихідними, ми можемо сказати, що нова прокуратура приносила щодня до державного бюджету 142 мільйона гривень, 142 мільйона щодня. За рік завдяки діяльності ГПУ та наших колег по правоохоронної діяльності повернуто до державної скарбниці 52 мільйона гривень.
Щодня протягом року у народну власність поверталося 200 гектарів землі. Щодня. Вкрадених 200 гектарів землі. На загальну суму понад 200 мільярдів гривень. Думаю, що можна подякувати простим і принциповим прокурорам, які робили цю важливу справу для всього українського суспільства. Найкращою подякою, шановні народні депутати, може бути ваше рішення про чергове підвищення зарплати, яке зробить їх ще більш незалежними, ще більш принциповими і ще більш успішними.
Хотів би я також, щоб ви подякували також і тим прокурорам, які повертали кошти в ході кримінальних проваджень. Наприклад, слідчі, прокурори, завдяки зусиллям яких Фонд гарантування вкладів отримав від шахрайськи виведеного кредиту одного із банків 53 мільйони гривень. Тим, в результаті діяльності яких відбулась сплата наприкінці 2016 року до бюджету 180 мільйонів гривень підприємствами, що входили в холдинг "Burisma". Тим, хто вступив в боротьбу з незаконною діяльністю фактично монополіста тютюнової торгівлі в Україні - "TEDIS", і вже повернули до бюджету 300 мільйонів гривень, попереду ще 200. Тим, хто наприкінці квітня вперше в історії України забезпечив застосування механізму спецконфіскації, яка так і не змогла пройти через підривну діяльність частини депутатів, через парламент, ми змогли це зробити самотужки, і мільярд 300 мільйонів доларів повернуто до державної скарбниці. Горджуся цим, цими хлопцями. Обіцяю, далі буде. І гроші, і стратегічні об'єкти нерухомості і в Україні, і за кордоном будуть повертатися до української власності.
Слів не меншої подяки заслуговують ті прокурори, які разом з поліцією результативно займалися повсякденною рутинною роботою. Можливо, це комусь не цікаво із високопосадовців, але це дуже турбує простих людей: ситуація на вулиці, криміногенна активізація на вулиці. Для мене, наприклад, важливим є не тільки подання на якогось високопосадовця, але й, наприклад, викриття банди автовикрадачів у столиці, розслідування нападу на АТОшника та його дружину, притягнення до відповідальності п'яниці, який позбавив життя двох дітей, розслідування вбивств, грабежів, квартирних крадіжок по всій країні. Хочу сказати, що спільними зусиллями з МВС ми змогли за перший квартал цього року на 15-20 % знизити кримінальну активність на вулицях. Як? Єдиний доступний спосіб сьогодні – суди. За результатами минулорічної діяльності засудили 34 470 крадіїв, 4 131 грабіжника, 893 розбійника. Реальні терміни покарання отримало 10 624 особи, тому і впала криміногенна небезпека на вулицях українських міст. Працюємо далі.
Корупція в нинішній владі. Безумовно, обійти ми це не можемо. Попри те, що це віднесено в основному до підслідності створеного парламентом Національного антикорупційного бюро, ми не можемо залишатися спостерігачами у цій боротьбі. Тому, узгодивши юридичні позиції, ми вийшли на можливість спрямування спільних слідчих та спільних прокурорських груп із САП та НАБУ і в цьому напрямку рухаємося успішно.
Наскільки успішно? За рік на посаді ми передали до суду 1 191 справу про кримінальне корупційне правопорушення. У перекладі на людську мову це означає, що кожен день ми передавали в суд трьох хабарників і розкрадачів державного майна, трьох в день відправляли в суд. Це для тих, хто розказує про якусь рибалку, де нібито випускають рибу, в суд 1 191 великий і маленький хабарник. Кажуть, це маленький голова сільської ради в Бориспільському районі. Так, тільки він взяв 250 тисяч євро хабара, це вже по-іншому виглядає. Або, з іншого боку, навіть той митник у Львові, який взяв 200 доларів, це також важливо, бо так перервали ланцюжок злодійства проти держави. Кожен хабарник - це викритий ворог народу, ліквідація якого означає ліквідацію ракової пухлини нашого суспільства, суцільної, тотальної і тотальної хабарності.
Я просив би, щоб мене зараз почули українці. В 1 191 справі хабарників, які ми відправили до суду, абсолютна більшість була затримана, а потім відправлена в суд за заявою потерпілих, з яких вимагалися ці гроші. Будь ласка, якщо з вас вимагають хабара, хто завгодно, будь ласка, йдіть в прокуратуру, і ми доведемо цю справу до суду, це я можу гарантувати. Хочу ще раз сказати, хто б це не був, прокурори, які не мають такої великої захищеності, які під градом будь-яких звинувачень не бояться, і ви не бійтеся. Хто б з вас не вимагав: міністр, губернатор, начальник, депутат - заяву в прокуратуру, спільно ми подолаємо це зло, разом, спільно. Відповідальність високопосадовців окрема тема. І припиніть казати, що "велика риба" відпускається.
Протягом року до суду вже скеровано обвинувальні акти стосовно діючого на момент затримання заступника міністра охорони здоров'я, який з метою особистого збагачення вимагав платити лікарям так звані відкупні; діючого першого заступника голови Державної служби України з питань праці за факт отримання неправомірної вигоди в сумі 200 тисяч гривень; діючого судді Вищого господарського суду України, який шляхом обману замахнувся заволодіти чужим майно вартістю понад мільйон; діючого першого заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації, Героя України, за хабар в 90 тисяч доларів США; діючого керівника підрозділу Одеської обласної державної адміністрації за отримання неправомірної вигоди в майже півтора мільйони гривень; діючого Вишгородського міського голову та його посібників, які вимагали 300 тисяч євро хабара і 4 тисячі квадратних метрів нежитлових приміщень; злочинне угрупування під керівництвом заступника обласного прокурора Рівненської області, який очолював так звану "бурштинову мафію"; посадовців керівного складу Фіскальної служби у Миколаївській, Харківській областях, які поклали в кишеню загалом понад мільйон гривень; начальника підрозділу Міністерства оборони України за отримання хабара в розмірі 350 тисяч гривень; виконуючого обов'язки заступника начальника Львівської митниці - 15 тисяч доларів хабара; директора величезного державного підприємства "Конярство України", який одержав 30 тисяч доларів США за розбазарення земель; заступника голови Київської обласної державної адміністрації за 200 тисяч гривень хабара і багатьох інших високопосадовців. На черзі направлення до суду ще низка актуальних справ.
Завершено досудове слідство і триває процедура ознайомлення з матеріалами провадження стосовно члена Вищої ради правосуддя, який через посередника отримав 50 тисяч доларів США хабара, посадовців Бучанської міської ради, які незаконно вивели з державної власності земель на 890 гектарів.
Триває слідство і вже повідомлені підозри основним фігурантам корупційних схем, зокрема заступнику голови Харківської міської ради, керівнику Фіскальної служби Київської області, Миколаївського морського торгівельного порту, фактично власнику "Терра банк", голові правління банку "Михайлівський".
І суспільство, і ми в прокуратурі з великим нетерпінням очікуємо саме судових вироків. Бо правдою є те, що співвідношення направлених до суду проваджень та отриманих судових вироків є абсолютно неприйнятним, жахливим.
В 2015 році правоохоронними органами держави скеровано до суду 1 696 справ. Завершено судових слухань з вироком - 755. В 2016 направляємо 1 739 справ – отримуємо 492 вироки. У поточному році відправляємо 700 нових проваджень – отримуємо 230 рішень. Це означає, що судова система є справжнім тромбом встановлення справедливості. Більше того, з всіх цих вироків лише 104 особи отримали реальний термін покарання через позбавлення волі. Такий стан не може бути прийнятним ні для мене, як Генерального прокурора, впевнений, ні для депутатів, ні для суспільства, яке ви представляєте.
В чому причина? Однією з причин цієї кризової ситуації є чисельність суддів у судах. Для прикладу, в Дарницькому, Оболонському, Подільському районних судах столиці є лише чотири судді, п'ять суддів – в Голосіївському, Печерському, Солом'янському районних судах. Весь вал справ проти високопосадовців, який іде в Печерський суд, має розглядати 5 суддів. При цьому за 2016 і поточний рік кількість кримінальних проваджень, що надійшли на розгляд до судів, подекуди сягає тисячі. Подивіться: Солом'янський – 2 069 справ, Дарницький – 1 163, Печерський – 857, в нас просто банально нема кому розглядати справи і виносити вироки.
Шановні народні депутати, я дуже хочу, щоб ви це зрозуміли. Мені законом заборонено говорити про ймовірну корупцію в судах, це можуть говорити інші. Але я маю необхідність сказати: суддів просто немає. Ми відправляємо тисячі справ, але нікому їх вести.
Тому я дуже хотів би, щоб ви розглянули внесений нещодавно в профільний комітет, який я щиро шаную, дякую за підтримку, Андрію Анатолійовичу Кожем'якіну, проект про створення спеціалізованої палати в існуючому Кримінальному суді з розгляду справ категорії "А". Цей антикорупційний суд, підкреслюю, з нових суддів, обраних через відкриті тести з участю громадськості, може уже до кінця цього року запустити справжній механізм справедливості в судах. Я не проти будь-яких інших варіантів, створення його з нуля і так далі, але впевнений, що створити антикорупційний суд, як палату існуючого з нових суддів, можна швидше, ефективніше і домовитися про це буквально в найближчі місяці. Ми б дуже вас просили, і це дасть результати справедливості і законності в країні.
Шановні колеги, дозвольте мені звернутися з одної дражливої теми: про перевірку електронних декларацій. Я почав цю тему із того, що ми з вами в абсолютній більшості стояли на Майдані за Україну без хабарів. У цьому парламенті, коли ми зайшли до нього, дві третини були сили Майдану. Невже в нас щось змінилося? Давайте разом підтвердимо ці гасла: "Бандитам – тюрми", "Державі – податки". Як це зробити? Почати кожному з себе.
Я дуже перепрошую, ви уповноважили мене перевіряти електронні декларації по статті 212 "Несплата податків". Ця перевірка стосується поки що усіх народних депутатів, хто задекларував в декларації суму понад 100 тисяч, еквівалентну 100 тисячам доларів США. І ми проводимо цю перевірку. Ми разом з Державною фіскальною службою уже перевірили, і 35 присутніх тут, в залі, людей можуть спати абсолютно спокійно, їхня декларація повністю відповідає всім документам.
Щодо декількох десятків народних депутатів відбувається перевірка Державної фіскальної служби. І коли вона закінчується документом, який називається "податкове повідомлення рішення" (ППР), я зобов'язаний згідно закону звертатися до Верховної Ради про притягнення, вірніше, зняття депутатської недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності.
Останній раз ми хотіли зробити цю річ, об'єднавши із статтями Національного антикорупційного бюро, за поданням керівника САП я готувався підписати такі ж повідомлення ще щодо двох народних депутатів. Тим не менше, я – Генпрокурор, який має відповідати за законність. У справах і Лозового, і Дейдея я виявив – мої підлеглі на це вказали, - грубі помилки при підготовці подання. Тому воно повернуто в САП. В разі його надходження я знову його скерую сюди.
Щодо народного депутата Бобова таких помилок не було – і я його спрямував до Верховної Ради. Щойно, сьогодні зранку, мені повідомив народний депутат Бобов про те, що він згоден із цим повідомленням і сплачує до державної казни понад 1 мільйон доларів несплачених податків. І я вважаю, що це прекрасний приклад очищення Верховної Ради.
Шановні колеги, не треба ніяких криків, не треба звинувачень. Або поясність податковій походження коштів, або сплатіть податки 18 % за те, щоб спати спокійно і гордитися багатою Україною.
І ще одне. Якщо хочете їздити в броньованих "кубиках" під охороною, жити в будинку такому, як у Клюєва, просто сплатіть за це податки. Я не проти, я тільки проти того, щоб це робилося без оподаткування.
Я ще раз кажу, стаття 212 є особливою. Сплата податків її закриває. Давайте почнемо цей процес звідси, з Верховної Ради, з Кабінету Міністрів України, з Адміністрації Президента України, з Генеральної прокуратури і особисто Генпрокурора, і, зрештою, ми покажемо людям, що в цій країні є відповідальність, в першу чергу, влади.
Наостанок хочу звернутися, шановні народні депутати, до вас і ще з одним розмірковуванням. Завдання Генерального прокурора – не лише виявляти злочини, не лише проводити слідство, не лише представляти обвинувачення в суді, але й шукати партнерів, союзників по знешкодженню криміногенних тем, які приносять незаконне збагачення мафії. Коли сьогодні говорять про мафію, всі згадують часи Януковича. За експертним висновком, у тому числі Інституту економіки Національної академії наук України, в часи Януковича Україні була нанесена шкода в понад 40 мільярдів доларів США. Це, приблизно, одна річна видаткова частина державного бюджету. Мені здається, це пік.
Тепер давайте помислимо, чи правда теза про те, що нічого не змінилося. І давайте помислимо про це через те, що зроблено в цьому залі і за його межами. Податкові площадки знищені. Скрутки так звані - з 1 червня запускається автоматизована система, яка їх знищить. Відкати за ПДВ - з 1 травня існує автоматизована система. Двійне оподаткування в країні і окремо в сільськогосподарських підприємствах, на чому грали недобросовісні голови колгоспів з Кіпру - знищено. Державні закупівлі – знищено. Я не говорю, що це знищено остаточно, але це підірвано на 80-90 %. Система «ProZorro» це зробила. Ціна на газ для населення і промисловості – знищено. А це основні схеми збагачення.
Що нам залишилося зробити? Три теми. Тема вугілля. Якщо раніше розкрадання йшло через спеціальні схеми бюджетного фінансування шахт, то сьогодні не меншу загрозу становить так звана схема "Роттердам плюс".
Шановні народні депутати, ви маєте прийняти Закон про ренту на вугілля і інші корисні копалини в Україні. Так само, як це зроблено для газу. Зробите це – і ми перегорнемо ще й цю сторінку мафіозних загроз.
Також нам потрібно навести лад на митниці. Там багато робиться. Але зробити в основному треба дуже важливу річ: запровадити звірку даних розмитнення з нашими сусідами, країнами ЄС, і 80 % злочинності впаде. Це треба набратися політичної мужності Кабінету Міністрів і зробити це.
І третя схема, найважливіша. Найбільша корупція, наскільки я її оцінюю, наскільки її оцінюють колеги з Національного антикорупційного бюро, сьогодні знаходиться у сфері призначення на менеджмент державних підприємств. Шановні колеги, прийміть зрештою рішення про приватизацію «Центренерго», «Гідроенерго» і всіх інших підприємств, про які вже весь Інтернет забитий чутками. Приватизуйте – і нехай платять податки!
Якщо це буде зроблено, я впевнений, що ми можемо змінити обличчя України. Цей парламент це демонстрував не один і не два рази. Здорова майданівська антикорупційна більшість зможе це вирішити. Сподіваюся на вашу партнерську роботу. Я завжди до послуг в законних інтересах Верховної Ради України. Дякую за увагу.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...