Справу Януковича хочуть розвалити, – політолог

листопада 24 / 2016
Справу Януковича хочуть розвалити, – політолог

Допит екс-президента Віктора Януковича в режимі відеоконференції дуже схоже на провокацію, спрямовану на те, щоб розвалити справу.

Таку думку висловив сайту "24" політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи анонсований допит екс-президента по "Скайпу".

За його слдовами, українським КПК не передбачено допит у такий спосіб, якщо ця людина за межами країни. Така процедура не матиме юридичних наслідків. А свідчення екс-президента не можуть бути офіційно включеними в кримінальну справу.

Крім того, Чорновіл додав, під час такого допиту поруч із допитуваним повинен обов’язково бути український представник.

Він повинен забезпечити офіційне встановлення особи. Адже не факт, що по "Скайпу" буде Янукович, а не його двійник. По-друге, підтвердити, що під час допиту немає сторонніх осіб, які можуть розкрити таємницю слідства чи будуть впливати на свідчення допитуваного. Янукович не один раз виступав по телебаченню, читаючи текст із спеціальних суфлерів,
– зазначає Чорновіл.

До того ж, говорить Чорновіл, відомо, що приблизно скаже Янукович під час цього допиту.

Янукович заявить, що він легітимний президент, якого ніхто не знімав. Він став жертвою державного перевороту, який відбувся за допомогою американських агентів. Були організовані масові зіткнення і провокатори влаштували розстріл і своїх людей, і спецназівців. Владу захопила хунта, яка зараз фальсифікує слідство. Сам же Янукович начебто жодних злочинних наказів не давав, добивався миру і спокою, забезпечував переговори,
– вважає експерт.

На переконання політолога, є ще один серйозний ризик у проведенні такого допиту. Якщо Україна офіційно визнає цю слідчу дію, то допитуваний під протокол повинен назвати своє офіційне місце проживання. Янукович стверджує, що він живе в Ростові-на-Дону.

Формально буде встановлене його місце перебування. Тобто ми не маємо більше права подавати його в міжнародний розшук Інтерполу. Все, що ми зможемо – звернутися до Росії про екстрадицію, і нам, зрозуміло, що відмовлять. Також це означатиме, що всі міжнародні санкції – арешт майна тощо будуть зняті з Януковича. А процедура заочного засудження буде знівельована,
– підкреслює експерт.

Тому, зауважує Чорновіл, адвокати Януковича подадуть в український суд, а потім в Європейський суд з прав людини позови з вимогою припинити процедуру заочного засудження, як незаконну, і зняти його з розшуку. Тому, як підкреслив він, свідчення Януковича матимуть сенс тоді, коли він їх даватиме, перебуваючи під вартою в Україні.

Нагадаємо, Святошинський районний суд Києва ухвалив провести 25 листопада допит колишнього президента Віктора Януковича за допомогою відеоконференцзв'язку.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...