Луценко назвав головного винуватця іловайської трагедії

вересня 02 / 2016
Луценко назвав головного винуватця іловайської трагедії


Як випливає з експертизи, ключовим фактором оточення українських військ під Іловайськом на Донбасі у серпня 2014 року стало пряме вторгнення збройних сил Російської Федерації на територію України.

Про це у п'ятницю, 2 вересня, заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"... фактор п'ятий, який, за висновками експертів, єдиний перебуває в прямому причинно-наслідковому зв'язку з "Іловайською трагедією", стала військова агресія збройних сил Російської Федерації, пряме військове вторгнення на територію України", – заявив генпрокурор на засіданні комітету парламенту з питань національної безпеки і оборони в Києві.

Довідка. "Іловайський котел" – епізод війни на сході України у другій половині серпня 2014 року, в ході якого розгорнулися запеклі бойові дії між ЗСУ та підрозділами МВС з одного боку, та збройними формуванням "ДНР" і російських збройних сил – з іншого.

Характер боїв визначався стратегічним значенням Іловайська, який розташовується в 25 кілометрах на схід від Донецька – перехід Іловайська під контроль Збройних сил України дозволив би відрізати постачання зброї та бойовиків до Донецька та звільнення міста в перспективі.

29 серпня 2014 року колони українських військових, які виходили з оточення так званим "зеленим коридором", підступно розстріляла російська армія. Тоді загинули понад 400 українських солдатів, більше 120 потрапили в полон, а ще півтори сотні досі вважаються зниклими.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...