Живемо по - новому. Порошенко злив кума Шокіна за 1 мільярд доларів

серпня 24 / 2016
Живемо по - новому. Порошенко злив кума Шокіна за 1 мільярд доларів

США домагалися від України звільнення екс-генпрокурора Віктора Шокіна, погрожуючи невиплатою обіцяної позики в розмірі одного мільярда доларів. Про це розповів віце-президент США Джозеф Байден в інтерв'ю виданню The Atlantic.
У бесіді з журналістом політик описав одну зі своїх зустрічей з українським президентом Петром Порошенко, якого, за словами Байдена, віце-президент називає просто "Петро". "Петре, ти не отримаєш свій мільярд доларів, - нібито заявив Байден Порошенко. - Ну ладно, ти можеш залишити генерального прокурора. Тільки врахуй, що в цьому випадку ми не будемо платити".

Порошенко звільнив чиновника, резюмує The Athlantic. Автор матеріалу підкреслює, що Байдену властиво "промацувати грунт на предмет можливостей і чинити тиск на глав інших країн, щоб ті діяли в обопільних інтересах своєї держави і США". Американський політик не уточнив, коли саме відбулася ця розмова з президентом України.
Президент України Петро Порошенко в лютому запропонував генпрокурору Віктора Шокіна покинути свій пост. На його думку, Генпрокуратура країни "не змогла заручитися довірою суспільства". Тоді Джозеф Байден заявив, що звільнення Шокіна "відкриває шлях для необхідних реформ генеральної прокуратури". Верховна рада 29 березня проголосувала за догляд Шокіна з посади - через майже півтора місяця після того, як президент попросив його піти у відставку.

Віктор Шокін пропрацював на посаді генерального прокурора більше року, ставши третім генпрокурором після зміни влади в Києві в результаті хвилі протестів на Майдані. На Україні і за її межами у нього була репутація політика, гальмуючого реформи. Його критикували за повільне розслідування гучних справ (наприклад, про розстріл протестували на Майдані проти тодішнього президента Віктора Януковича), а також звинувачень самого Януковича і його оточення в корупції. Крім того, на главу ГПУ покладали відповідальність за затягування процесу створення Антикорупційної прокуратури та Антикорупційного бюро.

Повідомляє - Deutsche Welle
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар