Експерт розповів, що чекати від української економіки

червня 02 / 2016
Експерт розповів, що чекати від української економіки

Економіка України вже не падає, але і значного зростання не демонструє. Про це журналістам сказав виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Українська економіка завершила своє падіння і почала незначне, але зростання.

Ми не бачимо можливостей росту для української економіки упродовж 2016 року вище, ніж на 2%. Визнаємо, що прогноз Нацбанку і українського уряду щодо росту на рівні 1,5% є точним. Але це схоже більше на "борсання" на дні ями, ніж на реальний ріст,
— відзначив економіст.

Устенко уточнив, що статистика за перший квартал поточного року не надто обнадійлива, але й не лякає. За його словами, процент росту ВВП упродовж першого кварталу дозволяє констатувати, що українська економіка вийшла з глибокої кризи, коли впала фактично на 20% у 2014-205 роках.

Разом з тим експерт відзначив, що у відносних показниках українська економіка продовжує своє падіння.

Враховуючи, що світова економіка за показниками цього року покаже ріст 3%, а українська — 1,5%, це значить, що дистанція між нами і нашими найближчими сусідами, як і з усією світовою економікою, збільшиться якраз на ці 1,5%,
— пояснив Устенко.

На думку економіста, українська економіка має всі можливості показувати значно більший ріст. Для цього потрібні серйозні зміни всередині країни, в першу чергу пов’язані зі структурними реформами.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...