В Україні змінилися правила нарахування пенсії

квітня 20 / 2016
 В Україні змінилися правила нарахування пенсії

З 1 травня планують підвищити мінімальний розмір пенсії. "Сегодня.ua" з'ясовував, як на українців вплинуть зміни в правилах нарахування посібників, і хто буде отримувати більше.
Що змінилося: будуть враховуватися доходи до 2000 року


З 1 січня цього року українці, які виходили на пенсію, могли подавати довідку про доходи за будь-які 60 місяць (5 років безперервного стажу) після липня 2000-го року. 15 квітня набув чинності закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно з яким українські пенсіонери можуть подавати довідки про доходи до 2000-го року.

Це дозволить тим пенсіонерам, які мали високі зарплати, наприклад, в 90-х роках, значно підвищити свої пенсії. З початку року дохід до 2000-го року враховувався при нарахуванні пенсій лише в тому випадку, якщо після цього часу не вистачало страхового стажу.

Відзначимо, пенсія в Україні розраховується за формулою:

П = Зп * Кс

П - розмір пенсії,
Зп - заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсії помножена на коефіцієнт зарплати і страхового стажу).
Кс - коефіцієнт страхового стажу (залежить від стажу)

Коефіцієнт зарплати - співвідношення між середньою виплатою по країні і тієї, яку на той момент отримував пенсіонер. Від цього коефіцієнта безпосередньо залежить розмір пенсії. Так, якщо, наприклад, зарплата за обраний період в два рази перевищувала середню по країні, то коефіцієнт буде дорівнювати 2, якщо на 35% - 1,35.

Як відзначають в Міністерстві соціальної політики, перераховувати пенсії всім підряд після нововведення 15 квітня не будуть . Для того, щоб провести перерахунок виплат, необхідно звернутися з відповідною заявою до Пенсійного фонду.

"У 90-е звичайно у всіх були різні зарплати. Тоді взагалі було таке, що на різних підприємствах зарплата могла бути і в 10 разів менше! Ось у мене у племінника до 97-го була дуже велика зарплата, він всю сім'ю містив. А в 97-му роботу втратив, потім влаштувався в іншу компанію, став отримувати раз на п'ять менше. і ось тепер він в лютому виходив на пенсію, і сказали йому, що зарплату можна враховувати тільки після 2000-го! Звичайно, зараз він зможе отримувати куди більше, якщо дозволять йому порахувати за п'ять років, наприклад, з 92-го по 97-й! ", - розповідає пенсіонерка Раїса Олексіївна.

Сама жінка на заслужений відпочинок вийшла давно, незважаючи на 35 років стажу, отримує пенсію за все в 1200 гривень.

До слова, у 2011-му році мінімальний стаж для призначення пенсії збільшили з 5 до 15 років. Якщо українець до 60 років офіційно пропрацював менше 15 років, йому доведеться задовольнятися соціальною пенсією (1045 гривень). Таку пенсію на даний момент отримує понад 100 тисяч українців.


1 травня українцям проїндексируют пенсії
У бюджеті України на 2016-й рік передбачено дві індексації мінімальних пенсій - в травні до 1130 гривень і в грудні до 1208 гривень . На даний момент мінімальна пенсія в Україні - тисяча сімдесят чотири гривні. Як відзначають в Пенсійному фонді, разом з мінімальними пенсіями підвищать і інші виплати, які розраховуються від мінімальної пенсії: посібники шахтарям, інвалідам, учасникам бойових дій, чорнобильцям, пенсії за особливі заслуги, надбавки донорам тощо

До слова, індексація соціальних виплат на рівень інфляції (у цьому році на 12%) передбачена законом України.

Відзначимо, 11,2 мільйона українців отримують пенсію за віком - в середньому +1578 гривень. У 2011-му році уряд прийняв рішення підвищити пенсійний вік для українок. Щороку він збільшується на 6 місяців (зараз він становить 57,5 років) і в 2021-му році жінки виходитимуть на пенсію в 60 років. До 2011-го року жінки отримували пенсію на п'ять років раніше, ніж чоловіки.

Значно вище пенсія у "силовиків" у відставці (близько 2800 гривень). Таких в Україні налічується всього 78 тис. Чоловік. Дипломати отримують пенсію в розмірі 3222 гривень, "чорнобильці" - 3365 гривень, а прокурори - близько 7 тис. Гривень.

Найвищі пенсії у судьев у відставці (таких більше 1400 осіб). Держава виділяє служителям Феміди пенсію в розмірі 16,4 тис. Гривень. Нардепи живуть на пенсію в розмірі 15,1 тис. Гривень.

Пенсіонери, які отримують більш 4134 гривень, в цьому році продовжували виплачувати державі податок у розмірі 15%. Наприклад, суддям доводиться щомісяця платити майже 2500 гривень податку.

Відзначимо, з січня поточного року максимальну пенсію, яку може призначити держава, скоротили до 10 740 гривень. "Ніхто пенсії урізати не буде. Ті, хто вже отримує понад 10 740 гривень, з такою пенсією і залишиться. А ось судді і нардепи, які вийшли на пенсію після січня цього року, будуть отримувати не більше ніж 10 740 гривень", - пояснили на "гарячої лінії" Пенсійного фонду.

Отримувати пенсії в цьому році як і раніше не зможуть жителі окупованих територій. Як заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш: "Якщо немає української влади, не працює Пенсійний фонд, не працює ніхто - як там можна платити?" - Задається питанням міністр.

У той же час, підкреслив Черниш, переселенці отримують пенсії без проблем на підконтрольній Україні території. Що стосується внутрішньо переміщених осіб, які на законних підставах отримали відповідний статус, то, за словами Черниша, вони мають право на отримання всіх соціальних виплат.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...