В Україні зміняться правила реєстрації місця проживання

березня 08 / 2016
В Україні зміняться правила реєстрації місця проживання

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає передачу в повноваження органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій надання адміністративних послуг, що користуються найбільшим попитом серед жителів територіальних громад.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, органам місцевого самоврядування надаються повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання, ведення відповідного реєстру територіальної громади.

Відзначається, що в результаті це повинно позбавити жителів необхідності збирати відповідні довідки про склад сім'ї та проживанні, необхідних при наданні соціальних та інших послуг.

Документом також пропонується спростити процедуру отримання інформації з Державного земельного кадастру. При цьому, право на надання такої інформації матимуть посадові особи органів місцевого самоврядування, в тому числі і адміністратори центрів надання адміністративних послуг.

Інформація з Державного земельного кадастру буде надаватися також в електронній формі, в першу чергу, нотаріусам і державним реєстраторами прав, дозволить забезпечити швидке і комплексне надання ними послуг.

Крім того, відповідно до закону, переглядаються окремі процедури реєстрації місця прожівання.Зазначено, що в зв'язку з цим, скасовується необхідність отримання талона зняття з реєстрації, надається можливість відповідним посадовими особами виконавців послуг з управління або утримання багатоквартирного будинку або гуртожитку, про 'єднання співвласників багатоквартирного будинки, житлово-будівельного кооперативу подавати заяви про реєстрацію місця проживання і т. п.

Відповідно до закону, з 1 березня 2016 змінюються умови ведення та користування даними Державного земельного кадастру, а з 4 квітня 2016 змінюються правила і процедури здійснення реєстрації місця проживання.

Які послуги надаватиме місцеве самоврядування

Результатом цього процесу є те, що зараз місцевому самоврядуванню передані такі послуги, як:

Реєстрація бізнесу.
Реєстрація фізичних та юридичних осіб.
Реєстрації прав на нерухоме майно.

На сьогодні ці послуги надає державна реєстраційна служба міністерства юстиції, а до кінця травня ці повноваження повинні перейти в органи місцевого самоврядування.

По послугах реєстрації місця проживання (прописки / виписки), то в процедуру їх надання теж внесені зміни в законодавство, які передають повноваження реєстрації та зняття з місця реєстрації громадян місцевому самоврядуванню.

На сьогодні ці послуги надає міграційна служба, але для їх замовлення жителі звертаються в ЦНАП, які вже спілкуються безпосереднньо з міграційною службою.

«Але вже з травня реєстрації місця проживання будуть виконувати спеціальні органи, створені при районних адміністраціях міст. Тобто замовник звертатиметься до ЦНАП, де заповнювати відповідні бланки документів, адміністратор їх приймати, а орган реєстрації реєструвати. В результаті вихідні документи людина отримує в тому ж ЦНАП », - розповіла Валентина Бартошик.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...