Штрафи за порушення ПДР зменшили вдвічі (інфографіка)

липня 23 / 2015
Штрафи за порушення ПДР зменшили вдвічі (інфографіка)

Згідно з прийнятим Верховною Радою законом про автофіксації порушень ПДР, в Україні кардинально зміниться система штрафів за порушення правил на дорогах.

Так, якщо раніше за кожне порушення був передбачений мінімальний і максимальний розмір штрафів, то в новому законі він один - у розмірі, який раніше був мінімальним. Це зроблено для того, щоб прибрати суб'єктивізм з боку поліції при визначенні міри покарання.

Раніше розмір штрафу визначав даішник на свій розсуд - наприклад, власника стареньких "Жигулів" міг оштрафувати за мінімальною ставкою, а новенького Mercedes-Benz - за максимальною.

Друге важливе нововведення - можливість заплатити половину штрафу. Сума штрафу зменшується вдвічі, якщо автовласник встиг її сплатити за 5 робочих днів з моменту отримання повідомлення про штраф. Але збільшується вдвічі, якщо не заплатив протягом місяця.
Штрафи за порушення ПДР зменшили вдвічі (інфографіка)

Але ця можливість передбачена тільки для тих порушень, які зафіксовані засобами фото- і відеофіксації. А якщо поліцейський оштрафував водія особисто - 50-відсоткова "знижка" не діятиме. Зате буде можливість оплатити штраф прямо на місці за допомогою кредитної картки, якщо в машині у партульного є термінал для оплати.

Крім того, поблажки існують тільки для тих, хто згоден з порушенням і готовий оплатити штраф. Якщо ж порушник "забув" його оплатити протягом місяця, то сума початкового штрафу подвоюється. А через два місяці справу про несплату штрафу передається у виконавчу службу. І якщо вона внесе машину боржника у відповідну базу даних, автомобіль конфіскують на першому ж КП.

Втім, схожий порядок існував і раніше. Просто він був недостатньо чітко виписаний у Кодексі, тому й викликав разнотолкі серед юристів.

Новий закон поки не діє, оскільки чекає на підпис Президента і публікації в офіційних ЗМІ.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...