Сьогодні в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

червня 22 / 2015
Сьогодні в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Сьогодні в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. День встановлений “… з метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їхнього подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних сил і жертв нацистських переслідувань”.

74 роки тому, незважаючи на таємні угоди, співпрацю і палкі запевнення в дружбі, нацистська Німеччина та її сателіти атакували радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря; перші німецькі бомби в цей день впали і на Київ. Почалася німецько-радянська війна 1941-1945 рр. як складова, але основна частина Другої світової війни.

Протягом Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися усією територією України. Харків, одне з найбільших міст України, переходив з рук в руки чотири рази.

Про втрати, яких завдали Україні загарбники, можна судити з того, що тільки прямі збитки становили близько 285 млрд руб., або 42% загальних втрат республіки від купації. На території України було зруйновано і спалено 714 міст і селищ міського типу, понад 28 тис. сіл, 16 150 промислових підприємств, 1916 залізничних станцій, 27725 колгоспів, 1227 МТС, 873 радгоспи, 18 тисяч лікувальних установ, 32 930 шкіл, технікумів, вузів і науково-дослідних інститутів, 19 200 бібліотек. Більше 10 млн осіб залишилися без житла. Втрати сільського господарства становили до третини загальної суми втрат республіки. Україна була перетворена на суцільне згарище, повідомляє Укрінформ.

У Другій світовій війні українці зазнали людських втрат більше, ніж Великобританія, Канада, США і Франція разом узяті. Загальні втрати України в цій війні оцінюються в 8-10 мільйонів життів як серед військових, так і серед цивільного населення. Такі наслідки мало зіткнення двох тоталітарних режимів.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...