Національне антикорупційне бюро очолив адвокат Артем Ситник

квітня 16 / 2015
Національне антикорупційне бюро очолив адвокат Артем Ситник

Керівником Національного антикорупційного бюро став адвокат Артем Ситник. Про це повідомив Віталій Шабунін, керівник «Центру протидії корупції» на сторінці в Facebook.

«Рік тому ми розпочали боротьбу за створення Національного антикорупційного бюро. Це була одна з наших найамбітніших цілей, яка на той час виглядала абсолютно недосяжною. Сьогодні за результатами двомісячного конкурсу обрано директора Бюро - Артема Ситника, який має запустити інституцію в найкоротші строки», - йдеться в повідомленні.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», представлення Артема Ситника відбулося сьогодні, 16 квітня, в адміністрації президента.

Артем Ситник заявив, що має намір розпочати свою роботу з формування штату національного антикорупційного бюро.

«Я на сьогодні один в штаті. У законі написано, що штат бюро становить 700 співробітників. 500 - це держслужбовці, детективи, технічні підрозділи... і 200 - це начальницький склад», - сказав Ситник журналістам після того, як президент підписав указ про його призначення.

Новопризначений керівник НАБ додав, що позитивно оцінює ідею президента залучати до роботи бюро іноземних експертів. Також він зазначив, що вивчить документи всіх кандидатів, які подавались на конкурс з обрання голови бюро, і гідних людей запросять у штат цього органу.

Артем Ситник, 35 років, юрист. Закінчив Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого. На початку 2000-х років працював помічником прокурора Ленінського району Кіровограда, потім слідчим і старшим слідчим. У серпні 2008 року був переведений на посаду начальника слідчого відділу прокуратури Київської області. Звільнився у 2011 році за власним бажанням через «незгоду з політикою режиму Януковича, криміналізацією правоохоронних органів».

Нагадаємо, 25 березня Кабінет міністрів схвалив проект закону про Національне антикорупційне бюро, а також затвердив порядок проведення конкурсу на посаду членів Національного агентства з питань протидії та запобігання корупції.

Раніше конкурсна комісія з відбору кандидатів на своєму засіданні 7 квітня затвердила дві кандидатури на посаду директора НАБ. Найбільше голосів набрали адвокати Артем Ситник і Микола Сірий. Всього на посаду голови Антикорупційного бюро претендували 176 осіб.

14 квітня президент Петро Порошенко провів зустріч із фіналістами конкурсу і запевнив, що якнайшвидше визначиться з кандидатурою на посаду директора бюро.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...