НБУ визнав неплатоспроможними ще два банки

березня 20 / 2015
НБУ визнав неплатоспроможними ще два банки

Правління Національного банку України своїми постановами від 19 березня відніс до категорії неплатоспроможних ПАТ «Астра банк» та ПАТ «Київська Русь».

Як повідомляє «Insider», банк «Київська Русь» визнано неплатоспроможним у зв’язку з неспроможністю акціонерів забезпечити капіталізацію банку.

«Астра банк» віднесено до категорії неплатоспроможних через проведення ризикової діяльності. Він розмістив значні обсяги коштів на кореспондентському рахунку в АТ «Дельта Банк», який відмовився їх повертати. Крім того, після віднесення «Астра банк» до категорії проблемних до Нацбанку не було надано прийнятних пропозицій щодо його фінансового оздоровлення.

100% акцій «Астра банку» опосередковано належать Миколі Лагуну. За даними НБУ на 1 січня 2015 року, «Астра банк» за розміром активів займав 151 місце серед 158 українських банків.

Нагадаємо, що 2 березня неплатоспроможними були визнані ще три банки, пов’язаних з Миколою Лагуном, – «Кредитпромбанк», «Омега банк» та «Дельта банк».

Основним власником банку «Київська Русь» був його голова правління Віктор Братко, якому належало 49% акцій фінустанови. За розміром активів банк займав 26 місце серед 158 українських банків.
Категорія : Україна


загрузка...