У посольствах перестали оформляти біометричні паспорти

березня 15 / 2015
У посольствах перестали оформляти біометричні паспорти

Кілька посольств і генеральних консульств України за кордоном призупинили прийом заяв для оформлення закордонних паспортів. Про це повідомляє «Європейська правда».

Так, посольство в Польщі припинить приймати заяви з 16 березня, а подібні заходи триватимуть впродовж тижня. У той же час в посольстві Угорщини на поточний момент прийом заяв вже зупинено, при цьому на невизначений період.

«Враховуючи необхідність встановлення в Посольстві України в Угорщині оновленого програмного забезпечення з метою переходу на оформлення паспортних документів нового зразка (біометричні паспорти), Посольство тимчасово припиняє прийом заяв на оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон», - йдеться на сайті посольства.

Зазначається, що заяви не приймають ні на біометричні, ні на «звичайні» паспорта з п'ятниці, 13 березня, через обмеження введені з боку Державної міграційної служби.

«Державна міграційна служба не приймає від нас дані», - повідомило джерело в українському посольстві в Угорщині.

Цю інформацію підтвердив колишній генконсул України в Стамбулі Богдан Яременко. Він зазначив, що українські посольства за кордоном перестали з 13 березня видавати паспорти. За його словами, працівники посольств були про це повідомлені тільки 11 вересня.

Нагадаємо, 13 лютого Євросоюз схвалив українські біометричні паспорти.

З 1 січня в Україні розпочалася видача біометричних паспортів. Термін оформлення документа становить 20 днів, але паспорт можна оформити і за прискореною процедурою - всього за тиждень. Першим в Україні такий закордонний паспорт отримав президент. За його словами, в березні планується видача близько 30 тисяч таких паспортів, у квітні - понад 200 тисяч.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...