Нові банкноти номіналом ₴100 уже надійшли у вільний обіг

березня 09 / 2015
Нові банкноти номіналом ₴100 уже надійшли у вільний обіг

Від сьогодні, 9 березня 2015 року, Національний банк України вводить в обіг банкноту нового зразка номіналом 100 грн, повідомляє прес-служба НБУ.

На аверсному боці нової банкноти, так само як і на банкноті старого зразка, зображено Тараса Шевченка, а от реверсна сторона змінена – тепер тут зображення Київського національного університету ім.. Т. Шевченка.

Крім того на лицьовій стороні банкноти окремі зображення мають рельєф, який можна визначити на дотик (портрет, цифрове позначення номіналу, знак для людей з послабленим зором, написи).

Новим елементом захисту є, так звана, «віконна» захисна стрічка – це полімерна стрічка коричневого кольору, що частково введена в товщу паперу і містить зображення числа «100» та графічного знака гривні. При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.

На банкноті також є оптично змінний елемент SPAR, що при зміні кута нахилу змінює колір із золотистого на зелений. Розміри нової банкноти не відрізняються від старої купюри в 100 грн.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...