Порошенко ввів кримінальну відповідальність за ухиляння від мобілізації в особливий період

березня 03 / 2015
Порошенко ввів кримінальну відповідальність за ухиляння від мобілізації в особливий період

Президент України Петро Порошенко підписав кілька законів, які посилюють відповідальність військовослужбовців та мобілізованих. Про це у вівторок, 3 березня, повідомили у прес-службі глави держави.

Зокрема, закон №194-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за окремі військові злочини», прийнятий Верховною Радою 12 лютого, встановлює більш сувору кримінальну відповідальність військовослужбовців за вчинення окремих військових злочинів в умовах особливого періоду.

Посилюється кримінальна відповідальність за військові правопорушення, в першу чергу ті, які стосуються непокори (умисного невиконання наказу), опору начальнику, погроз або насильства щодо начальника, самовільного залишення в/ч або місця служби, дезертирства, ухиляння від військової служби, майнових відносин, порушення статутних правил служби, злочинній бездіяльності військової влади і незаконного використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала та зловживання нею.

Закон №186-VIII від 12 лютого «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» вносить зміни до низки законів щодо цивільного захисту. Зокрема, Кримінальний кодекс доповнено статтею 336, яка встановлює кримінальну відповідальність за «ухилення від проходження цивільного захисту в особливий період або у разі проведення цільової мобілізації».

Закон №158-VIII від 5 лютого «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав і покладання обов'язків в особливий період» уточнює рамки відповідальності, які стосуються військових адміністративних порушень і не тягнуть за собою кримінальної відповідальності; вводить поняття «арешт з утриманням на гауптвахті» і визначає межі його застосування.

Ці зміни також уточнюють адміністративну відповідальність військовослужбовців за правопорушення, що стосуються правил і статутів несення служби, матеріальної відповідальності та інше.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар