Обвал гривні стався через зимові газові контракти з Росією, – експерт

лютого 26 / 2015
Обвал гривні стався через зимові газові контракти з Росією, – експерт

Верховна Рада має негайно проголосувати законодавство, якого вимагає МВФ – інакше економіку України не врятувати.

Про це «Голосу Америки» розповів економіст Андерс Ослунд із вашингтонського Інституту імені Пітерсона.

Він переконаний: головна провина за обвал гривні лежить на Заході, бо не допоміг вчасно і не допоміг достатньо.

Окрім того економіст нагадав, що ЄС ще й наполіг на виплаті Україною понад $3 млрд «Газпрому». Таким чином Україна залишилась без резервів, а без них гривню не утримати.

«Немає резервів – не може бути і стабільності обмінного курсу, до яких би заходів не вдавався Нацбанк. Немає тут вини Нацбанку – просто Україна вичерпала резерви. Так чи інакше треба було припиняти виплати Росії, а Захід мав дати більше грошей. Захід не підтримав Україну», – констатував Ослунд.

За словами експерта, економіка України вже руйнується. Тепер треба думати, де зупиниться її падіння, і як.

«Є лише один реальний шлях – отримати від МВФ програму підтримки у повному обсязі і якнайшвидше. МВФ ухвалить рішення про її надання, щойно парламент прийме відповідні закони. Зараз головне, щоб Рада не тягнула, а ухвалила законодавство якнайшвидше. Було великою помилкою перенести розгляд бюджету на 3 березня. Україна не може дозволити собі таких затримок. Вже не важливо, що саме ухвалить Рада, головне щоб МВФ це прийняв – інакше економіка буде знищена», – наголосив фахівець.

Якщо Верховна Рада спрацює – вже цього року Україна може отримати 10 мільярдів. П’ять із них – негайно протягом трьох тижнів.

Нагадаємо, 26 вересня Україна, Росія і Євросоюз дпро поставки газу з Росії до України в зимовий період. Основною умовою цих контрактів була виплата Україною грошей за раніше поставлений газ, яка загалом склала $3,1 млрд.
Категорія : Україна
Кирдик
26 лютого 2015 20:39

Кирдик, слава Україні!


ато нАТО
26 лютого 2015 22:40

Київ готується до російського повномасштабного вторгнення


Мигаль
26 лютого 2015 23:16

Так1 хренов1 експерти 1 привели Укра1ну до ручки !


фермер
27 лютого 2015 21:17

Отримати кредити, якi дозволили би цiй владi проiснувати деякий перiод. Прийде час повертати цi кредити, але це справа вже не буде цiєї влади. Вже час заробляти грошi, але ця влада не спроможна на заробiтки, тiльки вiдняти подiлити по своїм поняттям.


Залишити Коментар