Проти голови НБУ Гонтаревої відкрили кримінальне провадження

лютого 24 / 2015
Проти голови НБУ Гонтаревої відкрили кримінальне провадження

Слідчі прокуратури Києва відкрили кримінальне провадження проти Голови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

Про це повідомляє УНН з посиланням на адвокатську компанію «Кравець і партнери».

В компанії наголосили, що провадження прокуратура відкрила лише після чергової їхньої скарги.

За словами представників адвокатської компанії, Печерський районний суд міста Києва ще 1 грудня 2014 року зобов’язав слідчих прокуратури Києва відкрити провадження за 364 статтею Кримінального Кодексу України проти Валерії Гонтаревої за перевищення службових повноважень, але прокуратура відкрила провадження аж 10 лютого цього року за статтею 367 (службова недбалість) після чергової скарги юристів.

У Єдиному реєстрі досудових розслідувань рішення про порушення справи відносно Голови Національного банку України має № 42015100000000209.

Керівник адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець розповів агентству РБК-Україна, що справу проти керівництва НБУ прокуратура міста Києва відкрила 16, а не 15 лютого. При цьому юрист уточнив, що підозрюваних у провадженні ще немає, але, на його думку, воно відкрите проти Гонтаревої.

Кравець звинувачує керівництво НБУ в нанесенні збитків державі при валютних інтервенціях у серпні 2014 року на міжбанку.

«Нацбанк тоді продав долар за дешевшим курсом, а пізніше купив за дорожчим. Після цього курс гривні лавиноподібно почав падати. Я вважаю, що в цьому безпосередньо винна Гонтарева», – зазначив юрист.

У прес-службі прокуратури міста Києва уточнили, що провадження таки відкрито проти Гонтаревої.

«Так, у нас є кримінальне провадження стосовно Гонтаревої», – повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в прес-службі прокуратури міста Києва, але жодних подробиць не уточнили.

В грудні 2014 року Печерський районний суд Києва зобов'язав прокуратуру столиці відкрити кримінальне провадження стосовно голови Національного банку України Валерії Гонтаревої за підозрою у зловживанні владою або службовим становищем. У прокуратурі міста тоді заявили, що виконають рішення суду, як тільки воно до них надійде.

Водночас у ЗМІ з'явилася інформація про те, що столичний суд зобов'язав прокуратуру Києва відкрити кримінальне провадження стосовно Гонтаревої за підозрою у зловживанні владою або службовим становищем із метою отримання неправомірної вигоди.

Нагадаємо, 12 лютого в міжфракційному депутатському об’єднанні «Депутатський контроль» ініціювали відкриття проти Валерії Гонтаревої кримінального провадження за державну зраду та службову недбалість.
Категорія : Україна


Залишити Коментар