Порошенко заборонив жінкам виходити на пенсію в 55 років

лютого 16 / 2015
Порошенко заборонив жінкам виходити на пенсію в 55 років

Президент України Петро Порошенко пропонує парламенту не подовжувати можливість жінкам у 55 років достроково виходити на пенсію.

Він ветував раніше ухвалений парламентом закон про внесення змін до закону про загальнообов'язкове пенсійне страхування щодо вдосконалення пенсійного забезпечення і повернув його до Верховної Ради зі своїми пропозиціями, передає «Інтерфакс-Україна».

Ухвалений парламентом Закон передбачає, що до 1 січня 2022 року право на достроковий вихід на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менш ніж 30 років і за умови звільнення з роботи.

Президент пропонує вилучити цю норму.

«Враховуючи наявність упродовж останніх років дефіциту бюджету Пенсійного фонду України, який покривається за рахунок засобів державного бюджету, на сьогодні відсутнє фінансове забезпечення реалізації вказаного положення, що, за інформацією Кабінету Міністрів України, в 2015 році потребуватиме додаткових витрат у розмірі 387,5 млн грн», – зазначено в тексті пропозицій глави держави.

Згідно з нині чинним законодавством, достроковий вихід на пенсію таким жінкам дозволено до 1 січня 2015 року.

Крім того, ухвалений закон передбачає, що пенсіонер для нарахування пенсії за бажанням може надати довідку про заробітну плату, підтверджену початковими документами, за будь-які 60 календарних днів страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Верховна Рада продовжила можливість скористатися цим правом до 1 січня 2022 року. Згідно з нині чинним законодавством, цей період був обмежений 1 січня 2016 року.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар