До кінця року в Україні залишиться менш ніж 300 вузів

лютого 02 / 2015
До кінця року в Україні залишиться менш ніж 300 вузів

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт зазначив, що кількість вищих навчальних закладів з малою кількістю студентів буде скорочуватися, однак планів щодо закриття шкіл у Міносвіти поки немає.

Про це він повідомив у коментарі УНН.

За словами очільника українського освітнього відомства, ліквідація ВНЗ не зачепить викладачів та студентів цих закладів.

«Закон про вищу освіту вже скоротив кількість навчальних закладів з 802 до 317 і до кінця навчального року, я думаю, що їх буде набагато менше трьохсот. Ну і є вимоги якості: зараз я склав перелік 53 вишів, у яких навчаються менше ніж двісті студентів, а переважна більшість не пояснюють нам, як вони працюють. Студенти та викладачі не постраждають — ми переведемо їх в інші ВНЗ. Там де немає якості — там немає навчання, тому я думаю, що у цій сфері у нас ще великі резерви», — сказав він.

Квіт наголосив, що основним критерієм роботи вишів буде якість навчання та викладання матеріалу, оскільки університети є автономними у цьому плані.

«Згідно з новим законом про вищу освіту, університети є автономними і ми будемо прописувати компетенції — що людина повинна знати і вміти, а як цього досягти – вирішуватиме керівництво університетів. Це університетська автономія. А потім будемо вдивитися як цей університет працює на ринку», – сказав він.

На запитання, чи планується закриття шкіл у регіонах, міністр відповів, що наразі це не на часі.

«Таких планів немає, бо ці питання, насамперед, перебувають в управлінні місцевої влади і тому це окреме питання. Це стосується і оптимізації мережі професійно-технічних закладів, це співпраця з місцевою владою, тому ніяких планів таких не існує», — резюмував Квіт.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар