Українська сторона буде зустрічатися в Мінську тільки з підписантами угод, - МЗС

січня 30 / 2015
Українська сторона буде зустрічатися в Мінську тільки з підписантами угод, - МЗС

Речник МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що члени тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України готові проводити зустріч у Мінську тільки з підписантами Мінського протоколу та меморандуму.

Про це він заявив коментуючи заяву Дениса Пушиліна про те, що переговори в Мінську скасовані через неучасть української сторони, передає Інтерфакс-Україна.

«Мені складно коментувати, з якою місією ці люди (Владислав Дейнего і Денис Пушілін, - ред.) перебували в Мінську», - сказав Перебийніс.

Речник МЗС України нагадав, що всім відома позиція тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України, підтверджена в її нещодавній заяві: в переговорах повинні брати участь тільки підписанти Мінських домовленостей.

«З боку України такі підписанти готові взяти участь у переговорах», - підкреслив речник МЗС і додав, що консультації про організацію Мінських переговорів тривають.

Нагадаємо, Мінський протокол підписали 5 вересня 2014 року учасники тристоронньої контактної групи: представник голови ОБСЄ з врегулювання в Україні Хайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов.

19 вересня 2014 року був укладений Мінський меморандум. Його підписали Хайді Тальявіні, Леонід Кучма, Михайло Зурабов, а також Олександр Захарченко (ДНР) та Ігор Плотницький (ЛНР). Керівники самопроголошених ДНР та ЛНР після вересня посилали до Мінська для консультацій лише своїх представників.

29 січня з'явилася інформація про проведення в п'ятницю зустрічі тристоронньої контактної групи. Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль зазначила, що українська сторона готова до проведення цієї зустрічі і погоджує документ, який стосуватиметься виконання Мінських домовленостей, зокрема відводу військової техніки та озброєнь.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар