Посередники просять за терміновий закордонний паспорт 4 тис. грн

січня 27 / 2015
Посередники просять за терміновий закордонний паспорт 4 тис. грн

У мережі поширюються повідомлення про легке виготовлення закордонного паспорта, в тому числі, біометричного. Міграційна служба попереджає, що ніяких посередників між людьми та державними установами бути не може, адже клієнт залишаться і без грошей, і без паспорта.

Як повідомила тимчасовий виконувач обов’язків начальника управління Державної міграційної служби у Львівській області Лідія Котеляк, централізовано паспорти видають на поліграфічному підприємстві «Україна» у Києві.

Міграційні служби лише збирають документи, роблять біометричні знімки та сканують відбитки пальців. Після цього дані по захищених лініях надходять до столиці, а після їх обробки виготовляють паспорти, які розсилають до областей. Без присутності людини виготовити паспорт сучасного зразка неможливо.

На сайтах пропонують виготовити закордонний паспорт за один день. Термін можна вибрати і більш тривалий: від двох днів до одного місяця. Та й ціну встановлюють різну - від 900 до 4 тисяч гривень.

Проте подібні пропозиції поширюються не лише мережею, а й між людьми, у чергах під відділеннями Міграційної служби.

«Там, де черга, там і корупція. Деякі невідомі громадяни, які називаються посередниками, підходять до тих, хто стоять в черзі і пропонують свої послуги за додаткову оплату», - інформує Лідія Котеляк.

Проте небезпека криється не лише у фінансових збитках, а й у використанні особистих відомостей. Той, хто клюне на послугу, ризикує зазнати порушення особистих прав.

«Не треба давати будь-кому своїх даних. Це, по-перше, порушення закону, по-друге: для чого це робити? Приватна інформація може бути використана проти людей, та й ситуація тепер неоднозначна, будь-якої миті можуть ввести військовий стан», - наголосила вона.

У Міграційній службі просять не вестися на спокусливі пропозиції та нагадують, що право законно оформити паспорт за три дні мають лише ті, хто потребує термінового лікування за кордоном та особи, які їх супроводжують.

До окремої категорії відносять і тих, хто їде в іншу країну на похорон. Окрім цього кажуть, що фотографують, сканують підпис та відбитки пальців рук особи лише у відділеннях Міграційних служб. А без присутності особи таку процедуру виконати неможливо.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...