Перших жертв Майдану міліція не вбивала

січня 26 / 2015
Перших жертв Майдану міліція не вбивала
Міліція і експерти вважають вірогідною версію, що метою вбивства була ескалація конфлікту на Майдані.
МВС офіційно озвучило, як і з чого були вбиті активісти Майдану – 20-річний Сергій Нігоян і 25-річний громадянин Білорусі Михайло Жизневський, які стали першими жертвами зіткнень в центрі Києва.
Як заявив перший заступник начальника слідчого ГУ МВС Віталій Сакал, Нігояна вбили картеччю з мисливської рушниці – 2 постріли в груди і один в голову, а Жизневського – з рушниці, кулею в серце. За словами Сакала, на озброєнні міліції такої техніки немає.
"Слідство розглядає, в числі інших версій, також вбивство з метою спровокувати ескалацію конфлікту і виправдати використання зброї мітингувальниками. Підтвердженням служать численні матеріали з відкритих джерел, де зафіксовані люди з вогнепальною зброєю", – сказав Сакал.
Також, за його словами, встановлено, що тіла вбитих переміщали, а свідків вбивства так і не виявили. Тому слідчі направили запити телеканалам – з проханням надати відеозаписи подій, щоб допомогти розслідуванню.
Правозахисник Євген Захаров також вважає версію вбивств для ескалації конфлікту найімовірнішою. "Те, що це зробили не міліціонери, які протистояли мітингувальникам, – однозначно. Але хто і з якою метою позбавив життя Нігояна, Жизневського, а згодом – більше сотні інших мітингувальників, повинно встановити слідство. А з'ясувати це важко", – сказав нам Захаров.

Повідомляє - Сегодня
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...