Порошенко підписав указ про три хвилі мобілізації

січня 14 / 2015
Порошенко підписав указ про три хвилі мобілізації

Президент Петро Порошенко підписав указ про проведення трьох хвиль часткової мобілізації у 2015 році. Про це він заявив на зустрічі з керівниками обласних держадміністрацій, повідомляє Українська правда.
"Я підписую указ про проведення у 2015 році трьох хвиль часткової мобілізації і передаю його до Верховної Ради, бо для цього потрібне відповідне рішення парламенту", - сказав він.
Також він запевнив, що новобранці, мобілізовані за призовом, не будуть направлятися в зону АТО.
"Ми відновлюємо призов, але я категорично забороняю відправляти недосвідчену молодь в АТО. Ми лише маємо навчити їх боронити країну", – сказав він.
Крім того Порошенко повідомив, що готує указ про демобілізацію громадян, які вже несуть військову службу і підпише його "найближчим часом після початку процесу мобілізації для того, щоб армія не втрачала боєздатності".
Він також доручив головам ОДА подбати про соціальну реабілітацію демобілізованих, у першу чергу - людей з особливими потребами.
"Їм треба запропонувати роботу у військоматах, а також зайнятися іншими аспектами реабілітації", - заявив він.
Також Порошенко повідомив, що, за даними голови СБУ Валентина Наливайченка, спецслужби Росії "готують та інспірують акції проти мобілізації".
"Наша реакція має бути миттєвою", – заявив він.
Як відомо, раніше міністр оборони Степан Полторак заявив, що у 2015 році планується провести одну обов’язкову хвилю мобілізації для 50 тисяч осіб. Ще 54 тисячі людей можуть бути призвані протягом двох наступних хвиль, але лише у разі такої потреби.
Крім того, за словами Полторака, у 2015 році буде призвано ще 40 тисяч строковиків.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...