Під час мобілізації навантаження на регіони буде рівномірним

січня 13 / 2015
Під час мобілізації навантаження на регіони буде рівномірним

Під час цьогорічної мобілізації навантаження на регіони за призовом розподілятиметься рівномірно, заявив заступник начальника головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних сил України генерал-майор Володимир Талалай.

«Також буде дотримано принцип рівномірного навантаження на регіони, щоб не було перекосів і соцзагострень у тому чи іншому регіоні або населеному пункті», – сказав Талалай на брифінгу у вівторок у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, під час минулої мобілізації середнє навантаження на регіон становило 3,7%, наразі воно становитиме у середньому 2,5% (від 2 до 5% залежно від регіону).

Він повідомив, що мобілізаційні заходи в поточному році триватимуть 210 діб, а терміни точних хвиль мобілізації визначить Верховна Рада своїм законом. Дві основні мети мобілізації – ротація військових та створення резерву. Мобілізуватимуть громадян, які за станом здоров'я можуть нести службу, мають військову спеціальність.

Талалай зазначив, що не мобілізуватимуть громадян, на утриманні яких є троє і більше дітей. Також мобілізації не підлягають аспіранти, студенти та «заброньовані» підприємствами люди.

Розповідаючи про кількісні показники мобілізації, представник Генштабу повідомив, що потрібно призвати таку кількість людей, щоб була можливість здійснювати ротацію.

Крім того, він нагадав, що законодавством передбачено залучення на потреби оборони транспортних засобів і будівельної техніки. Залучення техніки здійснюється на безоплатній основі, однак у випадку її знищення вартість буде компенсовано.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...