США виділять уряду України $2 млрд, – Яценюк

січня 13 / 2015
США виділять уряду України $2 млрд, – Яценюк

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що США висловили готовність виділити уряду України $2 млрд фінансової допомоги за успішне впровадження реформ. Відповідну заяву він зробив у вівторок, 13 січня, після зустрічі з прем'єр-міністром Естонії Тааві Рийвасом, передає Укрінформ.

«Уряду України США готові виділити 2 мільярди доларів», – сказав Яценюк.

За його словами, ця допомога надається Україні в рамках програми співробітництва з МВФ за тією ж моделлю, яка була використана у 2014 році.

Яценюк уточнив, що у першому півріччі Україна має отримати $1 млрд та у другому півріччі ще $1 млрд за умови належного виконання програми з МВФ.

Прем'єр-міністр зазначив, що уряд США схвалив повний прогрес у впровадженні Україною реформ попри агресію Росії. Зокрема, за словами Яценюка, уряд США відзначив прогрес у боротьбі з корупцією, в енергетичному секторі, відновленні фінансової системи, покращенні бізнес-середовища та поверненні фінансової стабільності.

Як інформує Reuters з посиланням на Міністерство фінансів США, ці кошти будуть надані у вигляді кредитних гарантій.

«Цьогоріч Сполучені Штати планують надати Україні до $2 млрд кредитних гарантій як частину ширшого міжнародного пакету, щоб запобігти банкрутству», – йдеться в повідомленні.

Між тим, в американському Мінфіні зазначили, що гарантії залежатимуть від того, у якій мірі Україна залишатиметься на шляху виконання умов кредитної програми Міжнародного валютного фонду.

Також Міністерство фінансів США підтвердило, що $1 млрд кредитних гарантій Україні надасть у першій половині нинішнього року. Крім того, адміністрація працюватиме з Конгресом США, щоб забезпечити додаткове виділення $1 млрд в якості гарантій, однак за умови планового виконання реформ.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...