Українці вважають, що влада не зацікавлена у розкритті злочинів Майдану

січня 03 / 2015
Українці вважають, що влада не зацікавлена у розкритті злочинів Майдану

Майже половина українців впевнена, що чинна влада не зацікавлена в розкритті злочинів, вчинених в період Майдану. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення тижневика «Дзеркала тижня».

Згідно з результатами опитування, 45% українців назвала «зацікавленість влади в нерозкритті злочинів» причиною того, що резонансні злочини досі не розкриті, як то розстріл Небесної сотні, підпал Будинку профспілок в Одесі. Такої думки дотримуються 49,1 % галичан, 65,3% мешканців Одеської області, 53,6% - Донецької тощо.

Майже 32% списують відсутність чітких доказових і об'єктивних відповідей на "непрофесіоналізм слідства". У це найбільше вірять мешканці Чернівецької та Дніпропетровської областей – 51,2% та 51,1%, відповідно. Найменше в Луганський та Харківській областях –11,9% та 10,6%. В Галичині слідчих вважають непрофесійними 36,1%.

Натомість серед галичан найбільше прихильників теорії про «руку Москви» щодо цього питання, так 23,7% вірять, що злочини не розкриті «через системне перешкоджання Росії». Це найбільше серед опитаних. Загалом такої думки дотримуються лише 11% українців.

Також галичани найбільше підтримують теорію того, що розкриттю злочинів перешкоджає команда Януковича – 35,8%. В Дніпропетровській області такої ж думки дотримуються 20,6%. В інших областях команду колишнього президента схильні звинувачувати значно менше, а найменше в Луганській області – лише 3,9%.

Незначна частина громадян (3%) «системні перешкоджання» вбачають зі сторони ЄС та Америки. Найбільше таких є у Харківській – 9,3% та в Чернівецькій області -6,7%. В Галичині такої думки дотримуються 0,8% опитаних. А от на Закарпатті – жоден.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар