Новини Закарпаття

МОЗ попередило про три смертельно небезпечні хвороби і закликало до вакцинації


За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії і правця серед українців на 37% нижчий, ніж у країнах Європейського Союзу.

Хвороби кашлюк, дифтерія і правець – смертельно небезпечні. Вакцинація – єдиний спосіб захиститися, причому ефективність щеплення становить 95-100%.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

У 2023 році лише 151 697 дітей отримали щеплення. Решта – попри безперебійну наявність вакцини у медзакладах на рівні областей – щеплення пропустили, розповіли у відомстві.

Крім цього, не варто ігнорувати той, факт, що по досягненню 26 років, дорослі теж мають пройти ревакцинацію кожні 10 років, кажуть у МОЗ.

Вакцинація – безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень у лікарнях, попередньо записавшись у сімейного лікаря, повідомило міністерство.


1 серпня в Україні розпочалась кампанія з посилення імунізації проти кашлюку, дифтерії і правця.

Також МОЗ нагадало про смертельно небезпечні хвороби.

Кашлюк – це гостра хвороба дихальних шляхів. Характеризується важкими нападами кашлю. Хворіють здебільшого діти та підлітки, проте захворіти можуть і дорослі. У немовлят кашлюк може викликати тимчасову зупинку дихання (апное), і має високий ризик ускладнень та смерті.

Цього року в Україні від кашлюку померло двоє дітей віком до одного року.

Дифтерія – гостра інфекційна хвороба. Бактерія виділяє токсин, який потрапляє у кров і вражає різні органи, найчастіше – серце, нервову систему та нирки. Навіть попри своєчасне лікування близько 20 % невакцинованих хворих помирають.

Правець вражає нервову систему і призводить до сильних болючих м’язових спазмів (судом). Захворіти на правець можна, якщо збудник потрапить через пошкодження шкіри: рани, порізи, опіки, укуси тварин, травмування гострими предметами, уламками деревини. Наприклад, дитина може інфікуватися, поранившись цвяхом, який забруднений ґрунтом. Смертність від правця досягає 25-80 %.

Перейти на сайт