Новини Закарпаття

У серпні ситуація зі світлом може покращитися

У серпні цього року ситуація з електроенергією покращиться. Закінчаться ремонти на деяких атомних енергоблоках та зменшиться кількість об’єктів з гарантованим електропостачанням. Про це повідомляє Державна інспекція з енергетичного нагляду.

“Щоб забезпечити надійність роботи атомних електростанцій наразі тривають обов’язкові планові ремонти на енергоблоках.

Варто зазначити, що атомна генерація – базис, що забезпечує понад 50 відсотків потреб споживачів навіть після окупації ЗАЕС”, – пояснив голова Держенергонагляду Руслан Слободян.

Зараз тривають ремонти і розбудова децентралізованої генерації, щоб додати потужності до енергосистеми та покрити дефіцит.

“Енергетики роблять усе можливе, щоб якомога швидше виконати роботи. Водночас у найближчі півтора місяця очікується дещо складна ситуація з постачанням електроенергії. Полегшення очікуємо у серпні”, – вказав він.

Оновлюють перелік об’єктів критично важливої інфраструктури з гарантованим електропостачанням. Процес цей має закінчитися 1 липня.


“Наразі в багатьох областях з переліку об’єктів з гарантованим електропостачанням вже виключено десятки, а в деяких областях – понад сотню споживачів. Логіка процесу в тому, що важливо віднайти баланс і захистити об’єкти критичної інфраструктури від відключень, водночас не створюючи надмірного навантаження на інших”, – пояснив Слободян.

Перелік об’єктів критичної інфраструктури з гарантованим електропостачанням пропонують розділити за сезонами – на літній та зимовий.

“Зараз до переліку включено серед іншого об’єкти, що надзвичайно важливі упродовж опалювального періоду, але влітку не працюють. Тому зараз їх доцільно виключити з переліку, а із настанням холодів повернути до нього. Пов’язано це з тим, що поруч з такими об’єктами до ліній електропередачі підключено багато інших споживачів, що можуть бути задіяні у графіках знеструмлень”, – зазначив голова Держенергонагляду.

Де не можна заживити об’єкти на різні лінії електропередачі, розглядається можливість ручного перемикання у випадку застосування графіків відключень.


“На жаль, на сьогодні не всі мережі у нас повністю автоматизовані й далеко не всі частини мережі можна вимикати та вмикати дистанційно. Іноді потрібно виїхати в якийсь розподільний пункт і там вже на місці вимкнути частину лінії. Це, звичайно, потребує додаткових зусиль операторів системи розподілу”, – вказав Слободян.
Перейти на сайт