Зеленський підписав закон про мобілізацію

квітня 16 / 2024
Зеленський підписав закон про мобілізацію
Президент Володимир Зеленський підписав урядовий законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

Про це повідомив сайт Верховної Ради.

Закон про мобілізацію набуде чинності через місяць після підписання президентом.

Згідно із законом, підлягають мобілізації тільки за бажанням:


особи з інвалідністю (на військову службу за контрактом);

особи, звільнені з полону;

особи віком до 25 років, які пройшли базову загальну військову підготовку або базову військову службу.

Звільнені строковики переходять у мобілізаційний ресурс. Базова військова служба починається з 1 вересня 2025 року.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, можуть у добровільному порядку створити особистий електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного або резервіста.


Усі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мають протягом 60 днів з моменту набрання законом чинності уточнити:

адресу проживання,

номери засобів зв’язку,

адреси електронної пошти

інші персональні дані.

Про основні положення закону пишуть “Суспільне“.

Залишається право на звільнення зі служби людей з інвалідністю. Також військовослужбовець може звільнитися зі служби після полону. Опікуни та всиновлювачі тепер мають право на відстрочку та звільнення з військової служби.

Визнані обмежено придатними повинні пройти переогляд протягом 12 місяців. Ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, – мають пройти повторний медогляд.

Скасовується строкова служба. Замість неї буде базова військова підготовка на пʼять місяців, яка розпочнеться з вересня 2025 року.

Військовозобов’язані повинні носити з собою військово-обліковий документ під час дії воєнного стану та оновити свої дані в електронному кабінеті, ЦНАПі чи ТЦК.

Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом по іпотеці.


Військовозобовʼязаним обмежать консульські послуги за кордоном, допоки вони не оновлять свої дані. Також тим, хто ухиляється від військової служби, обмежать право керувати авто.
Категорія : Україна


Залишити Коментар