Потужний спалах скарлатини: головний симптом і методи лікування

листопада 15 / 2023

Розповідаємо, як виглядає скарлатина, чи буває у дорослих і чим небезпечна для дітей.


Скарлатина - це захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом і найчастіше вражає саме дитячий організм. Розпізнати її відразу вдається не завжди - візуально і за симптоматикою вона нагадує ангіну. УНІАН з'ясував, що робити, якщо ваша дитина захворіла і чи буває скарлатина у дорослих.

Що таке скарлатина - детально про інфекцію
Вважається, що одне з найпоширеніших захворювань у дітей - це скарлатина - симптоми інфекції дуже схожі на ангіну, саме тому батьки, не звертаючись до лікаря, починають неправильне лікування.

Важливо знати, як проявляє себе скарлатина - симптоми у дітей такі:


підвищена температура;
головний біль;
біль у горлі при ковтанні;
блювота;
сухість шкіри;
загальна слабкість і інтоксикація організму.
Як правило, скарлатина з'являється різко - спочатку у дитини починає боліти горло. Пізніше на язику утворюється білий наліт, з часом перетворюючись в яскраво-малиновий.

Найголовніший симптом, яким видає себе скарлатина - висипка. Вона покриває шкіру дитини на другий або третій день, тому якщо ви помітили це - відразу біжіть до лікаря. Також необхідно обмежити соціальні контакти і виділити дитині окремий посуд, рушник, постільну білизну - скарлатина передається побутовим способом.

Небезпека цієї бактеріальної інфекції полягає в тому, що при ускладненнях з'являться проблеми з нирками, серцем і суглобами.

Чи може бути скарлатина у дорослих
Лікарі вважають, що скарлатина у дітей зустрічається часто, тому споконвічно сприймається, як тільки дитяча хвороба. Однак передається скарлатина дорослим легко і вільно - через повітряно-крапельний або побутовий шлях. Збудником скарлатини є окремий різновид стрептокока, який вражає будь-який здоровий організм, який контактував з хворим, тому дорослі люди не застраховані від скарлатини.

Від чого "гине" скарлатина - лікування і профілактика
Перше, що потрібно зробити, якщо у вашої дитини скарлатина - захистити її від контактів з іншими людьми, тим більше - дітьми, і відразу звернутися до лікаря. Швидше за все, він призначить дитині антибіотики - доступні ліки, за допомогою яких можна швидко вилікувати хворобу.

Якщо упустити момент і не надати допомогу вчасно, великі ризики виникнення ускладнень - отиту, синуситу, міокардиту та інших небезпечних захворювань.регулярне провітрювання приміщення;
зміцнення імунітету;
часті прогулянки на свіжому повітрі;
миття рук по приходу додому і перед їжею;
обмеження присутності в місцях великого скупчення людей.
Інформація, зазначена вище, носить інформативний характер і не може бути використана в якості рекомендацій від фахівця. При виникненні будь-яких ознак нездужання звертайтеся до свого лікаря.
Категорія : Україна


Залишити Коментар