Чи чекати посилення мобілізації у листопаді: кого призвуть у першу чергу

жовтня 28 / 2023
Чи чекати посилення мобілізації у листопаді: кого призвуть у першу чергу
Військове керівництво наполягає на мобілізації більш молодих людей, тому не виключено, що незабаром в Україні посилять призов до армії. Наразі є потреба в додатковій комплектації особового складу, оскільки Сили оборони також зазнають втрат.

Про це в інтерв’ю виданню “Українська правда” розповів нардеп, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.


За його словами, останнім часом в Україні активно обговорюють посилення мобілізаційних заходів та призов до армії більш молодих громаян.

Нардеп зазначає, що саме військове керівництво наполягає, аби держава мобілізувала до армії більш молодих громадян. Теперішня війна – конфлікт на виснаження, у якому найважливішим є мобілізаційний ресурс.

Рахманін не виключає, що в Україні можуть посилити мобілізацію, оскільки командування може розглядати сценарії формування нових бойових бригад.

Донедавна громадяни, яким не виповнилося 28 років і які не проходили службу, не могли бути мобілізованими. Військові наполягали на тому, що їм необхідний цей мобілізаційний ресурс, і просили нардепів знизити цю планку. Цей документ ухвалили, однак президент Володимир Зеленський його не підписав з кількох причин:

– соціальне невдоволення;
– нестача кваліфікованих кадрів, оскільки для того, щоб одна людина воювала, десять мають працювати в тилу;
– важка демографічна ситуація.

“Наприклад, штурмові дії, коли особовий склад викидається за 8-10 км від лінії бойового зіткнення, і далі йде, тягнучи на собі десятки кілограмів: зброю, боєкомплекти, харчування, бронежилети. Вони долають пішки цю відстань і практично без паузи починають штурмові дії. Якщо людині 55 чи 57 – це для неї достатньо важке випробування”, – пояснив Рахманін.
Категорія : Україна


Залишити Коментар