Пенсії-2023: чи будуть підвищення і доплати, та що зміниться для українців з 1 листопада

жовтня 27 / 2023
Пенсії-2023: чи будуть підвищення і доплати, та що зміниться для українців з 1 листопада

У листопаді пенсійні виплати не зміняться. Найближче підвищення має статися у січні 2024 року. Втім, певні категорії пенсіонерів можуть розраховувати на доплати і грошову допомогу. Про це пише nv.ua.

Чи буде перерахунок пенсій з 1 листопада

У листопаді підвищення пенсій не заплановано. Розмір виплат для більшості українців не зміниться, крім кількох категорій.

Зокрема, розмір пенсії зміниться у пенсіонерів, які досягли певного віку. Йдеться про тих пенсіонерів, яким у листопаді виповниться 70, 75 чи 80 років.


Пенсіонери, яким виповнилося 80 років і більше, отримають доплату до пенсії у розмірі 570 грн. Пенсіонери віком 75−80 років отримають 456 грн, пенсіонери віком 70−75 років — 300 грн.

Наступну індексацію пенсій заплановано на 1 березня 2024 року. Як повідомили в уряді, індексація пройде за новим принципом. Будуть впроваджені коефіцієнти та бали, які дозволять людям з однаковими умовами виходу на пенсію, незалежно від його часу, отримувати однакову пенсію й однакову індексацію.

Мінімальну пенсію не підвищуватимуть до січня

Мінімальна пенсія на початку року становила 2093 грн і залишиться без змін до кінця 2023-го.

Вона зросте вже з 1 січня 2024 року. Це пов’язано зі збільшенням прожиткового мінімуму, який уряд заклав у проєкті держбюджету на 2024 рік.


Згідно з проєктом, загальний показник прожиткового мінімуму у 2024 році становитиме 2920 грн. Таким чином, мінімальна пенсія зросте до 2361 грн, тобто порівняно з 2023 роком — на 268 грн.

Також зростуть:

максимальні пенсійні виплати з 20 930 до23 610 грн;
виплати за понаднормовий стаж з 20,9 до23,6 грнза кожен додатковий рік.
Крім цього, від прожиткового мінімуму залежить розмір інших надбавок, наприклад: за особливі заслуги, доплати ветеранам війни та інші. До прожиткового мінімуму також прив’язані розміри різних соцдопомог, які цього року не переглядалися і не індексувалися взагалі.

Чи буде підвищення пенсій по інвалідності у листопаді


У листопаді жодних змін не передбачається, люди з інвалідністю отримуватимуть такі самі суми, як і у жовтні.

Очікується, що пенсії людям з інвалідністю підвищать з 1 березня 2024 року, коли проведуть наступну індексацію пенсійних виплат.

На сьогодні мінімальний розмір пенсії по інвалідності становить:

для осіб з інвалідністю І групи —2300 грн;
для непрацюючих осіб з інвалідністю ІІ та ІІІ груп —2100 грн;
для працюючих осіб з інвалідністю ІІ та ІІІ груп —2093 грн.
Хто має право на доплату у розмірі 837 грн

Деякі пенсіонери можуть оформити щомісячну доплату у сумі 837 грн. Розмір доплати — це 40% від прожиткового мінімуму особам, які втратили працездатність.

Для отримання такої щомісячної надбавки до пенсії громадянам слід відповідати таким критеріям:

• досягти 80 років і більше;

• самостійно проживати;

• потребувати постійного стороннього догляду за станом здоров’я;

• отримувати пенсію за віком.

Якщо громадянину виплачують пенсію, наприклад, за інвалідністю, він не матиме права на такий вид доплати. Необхідність постійного стороннього догляду має бути підтверджена висновками лікарів та підтверджена документально.

У листопаді окремі пенсіонери можуть отримати додаткові 2093 грн


Пенсіонерам із числа ВПО, у пенсійних справах яких враховуються пенсії, невиплачені за минулі періоди, додатково можуть виплатити по 2093 грн (розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Українці, яким належать такі виплати, вже почали отримувати по 2093 грн за вересень і жовтень.

Уряд, ухвалою від 05.09.2023 № 944, вніс зміни до бюджету Пенсійного фонду України на 2023 рік, збільшивши до 1 млрд грн цільові призначення на виплату пенсій за минулі періоди особам з числа ВПО.

Доплати пенсіонерам від ООН

У листопаді отримають додаткові виплати пенсіонери, що перебувають у прифронтовій зоні. Надбавку до пенсії українцям надасть ООН, проте отримають цю виплату не всі.

Додаткову грошову допомогу за рахунок коштів ООН можуть отримати пенсіонери, які відповідають наступним критеріям:

вони є внутрішньо переміщеними особами, які проживають на територіях активних чи можливих бойових дій;
у яких розмір пенсійної виплати становить менше 3 000 гривень на місяць;
які не отримувализ 01.03.2023додаткових грошових виплат від міжнародних організацій.
Заявку на отримання допомоги можна заповнити на інформаційній платформі єДопомога. Грошова допомога триватиме до кінця 2023 року.

Розмір додаткової грошової допомоги визначається як різниця між 3000 грн та пенсійною виплатою, але не може бути менше 100 грн. Наприклад, якщо пенсіонер отримує пенсію 2400 гривень, то йому доплатять 600 гривень.
Категорія : Україна


Залишити Коментар