Назвали область із найдорожчою землею в Україні

жовтня 11 / 2023
Назвали область із найдорожчою землею в Україні

Попри війну попит на землю сільськогосподарського призначення залишається стабільним.

Середня ціна на землю зростає, але не в усіх регіонах, повідомили у пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

“Земля значно подорожчала у Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській областях. В останній вона найдорожча – майже $2 тис. за гектар.

На Львівщині вартість землі зросла до $1450 за гектар, а на Тернопільщині – до $1400. Це показник того, що є попит на землю і ціна не стоїть на місці. Все працює”, – заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик.

За три роки з початку земельної реформи подарували та продали лише 1% землі. Другий етап земельної реформи стартує у січні 2024 року. Відкриється ринок для юридичних осіб, але купувати землю зможуть лише українці. Іноземцям доступ, як і раніше, буде закрито.

“Рішення про допущення до земельного ринку громадян інших держав ухвалюватиметься на всеукраїнському референдумі. З початком другого етапу сформується група юридичних осіб, які бажають отримати у власність землю, щоб розвивати тривалі інвестиційні проєкти. Це призведе до зростання ціни. Тому люди зараз дуже обережно підходять до розпорядження землею, розуміючи, що це нерухомий актив, який принесе їм дохід”, – пояснив заступник міністра.
Категорія : Україна


Залишити Коментар