Якою погодою здивує жовтень: в Укргідрометцентрі дали перший прогноз

вересня 27 / 2023

Жовтень в Україні буде теплим та сухим. Таким, як і аномально теплий вересень, який на значній території України був одним з найтепліших з кінця XIX століття.

Очікується, що середня за місяць температура повітря може бути на два градуси Цельсія вищою за кліматичну норму, розповіла Gazeta.ua синоптикиня Віра Балабух з Українського гідрометеорологічного інституту.


“Середня за місяць температура повітря коливатиметься від 9 градусів на північному сході країни до 13 градусів і вище на півдні. Суттєві аномалії середньої за місяць температури повітря свідчать про те, що протягом місяця середня за добу температура повітря буде ймовірно вищою за середні багаторічні значення протягом останніх тридцяти років”, – зауважила Віра Балабух.

Проте, такі аномально високі температури спостерігатимуться не кожного дня. Найнижчі температури відмічатимуться на високогір’ї Карпат та Кримських гір.

“На жаль, дефіцит опадів буде зберігатись. Особливо не варто очікувати дощів у першій половині місяця”, – підсумувала синоптикиня.
Категорія : Україна


Залишити Коментар