Українців просять підготуватись: з 1 жовтня запроваджують великі зміни

вересня 04 / 2023

Платників податків просять не забувати про застосування програмних (або класичних) реєстраторів розрахункових операцій. Використання РРО для підприємців, які працюють на II–IV групах, не скасовувалось після початку великої війни та продовжує діяти в умовах воєнного стану. Були лише внесені зміни, згідно з якими штрафні санкції тимчасово не застосовувались. Виключенням є здійснення розрахунків при реалізації підакцизних товарів.

Водночас у серпні Закон було доповнено та зазначено про звільнення від відповідальності за порушення вимог, прописаних у Законі № 265 (строк від початку 2022 року до 1 жовтня поточного року). Але, і це важливо, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при:

реалізації товарів, які містяться в переліку підакцизних,
здійсненні операцій з іноземною валютою,
наданні послуг (організації) азартних ігор.


Це означає, що вже з 1 жовтня на українських підприємців очікують зміни. З другого місяця осені накладатимуть штрафи, але поки порушення не враховуватимуться при діяльності на тимчасово окупованих територіях України.


Варто пам’ятати, що використання реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим для фізосіб-підприємців II, III та IV груп, а також тих ФОПів, які працюють на загальній системі оподаткування.
Категорія : Україна


Залишити Коментар