Новини Закарпаття

Чому люди втрачають нюх через коронавірус: нове пояснення


Нове дослідження показало, що люди, які мають тривалий COVID і страждають від втрати нюху, демонструють зміни активності в певних областях мозку.


Коронавірус порушує роботу мозку
Дослідження показало, що люди з тривалою втратою нюху через COVID мали знижену мозкову активність і порушений зв’язок між двома частинами мозку, які обробляють інформацію про запахи: орбітофронтальною корою та префронтальною корою. Цей зв’язок не був порушений у людей, які відновили нюх після COVID.

Отримані дані свідчать про те, що втрата нюху спричинена тривалим COVID-19, пов’язана зі зміною в мозку, через яку запахи не сприймаються належним чином. Але вчені вважають, що можна перенавчити мозок сприймати запахи у людей, які страждають від побічних ефектів тривалого COVID.



Стійка втрата нюху – це лише один зі способів, коли COVID впливає на якість життя людей. Запах – це щось, що ми сприймаємо як належне, але він тісно пов’язаний з нашим загальним благополуччям. Наше дослідження дає впевненість, що у більшості людей, у яких відновлюється нюх, не відбувається постійних змін у мозковій діяльності,
– розповів провідний автор дослідження Джед Вінгроув.

Дослідники кажуть, що їхні висновки також свідчать, що мозок людей із тривалою втратою нюху через COVID-19 міг компенсувати цю втрату через посилення зв’язків з іншими сенсорними областями.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.


Перейти на сайт