Українцям розповіли послідовність дій під час вибуху та обвалу будівлі
Після суботньої ракетної атаки, під завалами будинку, що обрушився в Дніпрі, вже знайдено тіла 30 загиблих людей. Ще 75 мешканців злощасного під'їзду потребують медичної допомоги. Причому 13 із них перебувають у вкрай тяжкому стані. І, згідно з прогнозами, під завалами знаходяться ще близько трьох-чотирьох десятків людей. Причому деяких мешканців рятувальникам вдається виявити та витягти з-під завалів живими навіть через добу після вибуху та обвалу будівлі.
Навіть у такій ситуації, коли все довкола руйнується, треба постаратися вижити. Фахівці МВС розповіли українцям, як діяти під час вибуху та обвалу будівлі, щоби зберегти життя собі і тим, хто поруч.
Отже, алгоритм дій під час вибуху та обвалу будівлі
Якщо є така можливість, постарайтеся якнайшвидше покинути зруйновану будівлю. У жодному разі не користуйтеся ліфтом, навіть якщо він якимось дивом працює. Повільно спускайтеся сходами, при цьому не створюючи паніки і тисняви. Допоможіть тим, хто зазнав травми, і не може самостійно вибратися з будівлі.
Вийшовши зі зруйнованого будинку, відійдіть від нього якнайдалі. Не підпускайте дітей.
Якщо покинути зруйновану будівлю немає можливості, намагайтеся триматися якнайдалі від балкона та вікон. Якщо ви на ногах, то постарайтеся перекрити газ, воду і знеструмити хоча би своє житло. В очікуванні рятувальників розмістіться в кутку, біля дверного отвору, між несучими балками, де є найменша ймовірність, що на вас може обрушитися стеля. Добре, якщо в будинку є міцний стіл із міцними ніжками. Можна знайти тимчасовий притулок під таким столом.
Якщо ви опинилися під завалом і не можете звідти самостійно вибратися або поранені, гукайте на допомогу. Якщо мобільний телефон знаходиться в зоні досяжності, зателефонуйте на 101 або комусь із знайомих. Намагайтеся вивільнити руки та ноги з-під завалу.
Спробуйте розібрати завал довкола себе. Однак у жодному разі не чіпайте несучих елементів конструкції, які утримують над вами нагромадження деталей будівлі, що обвалилася.
Чекаючи на допомогу, періодично кричіть і стукайте по трубах та батареях.