Україна
1 490 Переглядів
1 Рейтинг
Виїзд чоловіків з України. Чи дозволять військовозобов'язаним виїжджати під заставу
грудня
09
/ 2022
В Україні подовжили дію воєнного стану та загальну мобілізацію. Вони триватимуть до 19 лютого 2023 року. Це означає, що більшість чоловіків віком від 18 до 60 років все ще не можуть виїжджати за кордон. Українські бізнесмени запропонували дозволити виїзд за кордон під заставу. Чи можуть таке дозволити?
Українські бізнесмени та айтішники пропонують дозволити військовозобов’язаним чоловікам виїжджати за кордон під заставу. Таку можливість в Україні обговорюють ще з літа. Нардеп Федір Веніславський прокоментував, чи може влада дозволити такий варіант виїзду.
Виїзд чоловіків під заставу: чи дозволять його в Україні
За словами парламентаря, суспільство сприйняло таку ініціативу неоднозначно.
"Ця ініціатива була неоднозначно сприйнята у суспільстві. Тобто кампанії, які мають достатні фінансові ресурси, можуть забезпечити виїзд своїх працівників, а інші - ні. Тобто, говорити про те, що найближчим часом буде доопрацьований алгоритм щодо можливості виїзду під заставу, я не готовий", — сказав Веніславський на брифінгу.
Виїзд чоловіків за кордон. Уряд змінив правила перетину кордону
Нещодавно Кабмін вніс зміни щодо правил перетину кордону однією з цих категорій. Постанова уряду номер 1285 передбачає збільшення строків перебування за кордоном водіїв. Раніше вони могли знаходитись в іншій країні не більше 45 днів. Зараз цей термін збільшили до 60 днів – він відраховується від дня перетину державного кордону.
Інформація про водіїв транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, вноситься до відповідної інформаційної системи, адміністратором якої є Укртрансбезпека, на підставі заявки ліцензіата.
Перетнути кордон такий водій може лише на транспортному засобі, який є засобом провадження господарської діяльності ліцензіата і повна маса якого становить 3500 кілограмів та більше.
Тепер такі чоловіки можуть перебувати за кордоном не більше 60 календарних днів з дня перетину державного кордону. Працівники Держприкордонслужби перевіряють наявність водія у спеціальній інформаційній системі від Укртрансбезпеки. Якщо водій порушить це правило, то йому можуть призупинити доступ до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки на три місяці.
Категорії чоловіків, які можуть виїжджати за кордон під час воєнного стану
- невійськовозобов’язані чоловіки (за станом здоров’я/люди з інвалідністю);
- моряки, залізничники, працівники авіасфери, волонтери;
- чоловік, який супроводжує за кордон дитину-інваліда;
чоловік, який має трьох або більше дітей та забезпечує їх (факт утримання дітей потрібно довести необхідними документами);
- батько-одинак, який самостійно виховує дитину до 18 років (необхідні документи: свідоцтво про народження та довідка, що підтверджує цей факт).
-Також вільно з країни можуть виїжджати українські чоловіки до 18 та після 60 років.
Нагадаємо, нещодавно для чоловіків з інвалідністю було змінено перелік документів, які слід мати при собі на кордоні. Кабмін виключив для них зі списку документів довідку МСЕК.
Тож людям з інвалідністю при перетині кордону необхідно мати такі документи:
- посвідчення, що підтверджує відповідний статус;
- пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності.
Категорія : Україна
Схожі Новини
-
серпня 02 / 2020