Чому собака виє: головні причини, та чого слід очікувати найближчим часом

листопада 25 / 2022

Таким чином, навіть вовки у дикій природі здатні показати чужим зграям чия це територія або покликати свою родину додому. Іноді, собаки виють, бо їм страшно.

Пам’ятайте, що виття собаки буває різним по гучності й протяжності — це залежить від породи. Отже, спочатку ознайомтеся з їхніми навичками й характером, перед тим, як придбати маленького вихованця.

Причини виття собаки.

Зазвичай, це залежить від фізіологічних потреб або особливостей тварини. Наприклад:

Собака виє, бо хоче їсти, пити або до туалету;
Вихованець сильно наляканий;
Собака хоче розповісти господарю про своє погане самопочуття;
Коли наодинці, пес сумує за господарем або хоче звернути на себе увагу.
Собаки – це дуже соціалізовані тварини, які об’єднуються у зграї разом з вовками та іншими псами задля спілкування. Тому, не проявляйте свою агресію на тривалість виття собаки, бо це явище природи.

Інші причини виття:

Собаки виють у відповідь на виття інших собак. Таким чином, собаки-безхатьки збираються в зграї для залякування своїх конкурентів. Це здійснюється за допомогою нічного виття, на яке відповідають домашні соціалізовані собаки. Однак, багато залежить від породи вашого вихованця. Для вирішення цієї проблеми зверніться до спеціальної організації, які виловлюють тварин-безхатьок, стерилізують та знаходять їм нових власників.
Виючи, собака просить про допомогу. Вона може просити допомогу не тільки для себе, але й для свого власника. Люди старі чи з обмеженими можливостями заводять спеціально дресованих собак задля їхньої допомоги. Почувши, що собака виє дуже довго й сумно, обов’язково завітайте до сусідів чи все добре з ними.

Породи, які дуже часто виють.

Перед тим, як придбати вихованця, ознайомитися з окремими породами собак, які більш за всіх голосно виють.

Порода хаскі виведена у північних регіонах. Вона має велику схожість з ДНК вовка. Хоча, хаскі звикли до людей, вони не втратили свого дикого характеру. В результаті цього, вони дуже багато виють, що іноді нервує власників собак та їх сусідів.
Порода маламут виведена на Алясці для їзди в упряжці. Ця порода по своєму характеру дуже схожа на вовка. Отже, вони теж люблять показати свої емоції за допомогою протяжного виття.
Порода бладхаунд виведена в Бельгії. Вона відносяться до найбільших гончаків й відрізняється особливою зовнішністю. Бладхаунд виє не так часто, як хаскі або маламути, проте їхнє виття голосніше. Тому, не треба заводити їх у квартирі, краще заводьте у приватному будинку.
Порода шотландська вівчарка виведена у Німеччині. Вважається, найшвидшими й найефективнішими робочими псами, які полюбляють голосно вити. Такого вихованця краще заводити у приватному будинку, бо в квартирі зіткнеться з деякими незручностями.
Порода ескімоський шпіц або ескімоський собака була виведена німецькими емігрантами у США. Це дуже розумна, доброзичлива й мила собака, яка має спорідненість з хаскі й маламутами. У них, також, однакова схильність до виття.
Порода бассет-хаунд була виведена у Великобританії. Ці собаки дуже енергійні, дружелюбні й мають особливу зовнішність у вигляді низького зросту й довгого тулуба. Вони гарно соціалізовані, через це, можуть пронизливо вити від самотності.
Порода східно-європейська лайка була виведена на Далекому Сході. Це доброзичливі й робочі собаки, які будуть поряд з власником будь-де. Вони так само ненавидять самотність, тому на довгий час їх не залишайте, бо почнуть голосно вити.
Методи, які відучать собаку вити.

Нічне виття собаки повинно супроводжуватися якимись причинами, тому їх треба знайти. Однак, пам’ятайте, ті собаки, які генетично споріднені з вовками, все одно будуть вити, навіть, після багаторазових спроб відучити їх від цієї звички. Через це, краще не заводити такі породи у квартиру.

Якщо пес виє у дворі або в будинку, це говорить про поганий фізичний стан тварини. Можливо він захворів, тому обов’язково відправте його до ветеринара для ретельного огляду. В такому разі, не доведеться відучати собаку від поганої звички.


Якщо ж собака занадто соціалізований й починає завивати, як тільки власник виходить за поріг, тоді існує кілька методів відучити вихованця від цього.

Придбайте йому іграшку для тварин, щоб він відволікався, поки ви вийшли з дому.
Щоб тварина не почувала себе самотньою, можна увімкнути музику або телевізор. Хоча, інколи, це не допомагає.
Знаходячись вдома, приділяйте якомога більше часу своєму собаці. Пограйте в рухливі ігри, прогуляйтеся, таким чином можна покращити відносини й заспокоїти улюбленця.
Якщо, після всіляких методів відучити собаку не вдасться, тоді зверніться до кінолога. Тільки він може допомогти, поступово відучити улюбленця від такої поганої звички.
Категорія : Україна


Залишити Коментар